MojAndroid

Nokia, ktorú vlastní spoločnosť HMD Global, patrí medzi najspoľahlivejších výrobcov v oblasti aktualizácií. Nový operačný systém Android dostávajú pravidelne aj staršie zariadenia. A nejde pritom len o vlajkové lode, aktualizácie prichádzajú aj na dostupné zariadenia.

Nokia 3.1 a 5.1 sú modely z roku 2018

Oba modely boli predstavené v roku 2018 a prišli s operačným systémom Android 8.0 Oreo. Oba modely dostali aktualizáciu na Android 9.0 Pie a teraz prichádza ďalšia, podstatne významnejšia. Informoval o nej portál Android Central.

Síce už teraz máme na trhu Android 11, je pekné, že výrobca nezabudol ani na tieto dva vcelku obľúbené modely. Aj keď budú aktualizované na rok starý operačný systém, Android 10 má stále čo ponúknuť.

Nokia 5.1

Majitelia týchto modelov získajú viacero podstatných funkcií. Android 10 im prinesie kompletne tmavý režim naprieč celým systémom a tešiť sa môžu aj na pokročilé ovládanie gestami. Noviniek je samozrejme viac a nechýbajú ani najnovšie bezpečnostné aktualizácie.

Práve tieto dva smartfóny boli posledným modelmi, pre ktoré mal výrobca naplánovaný update na Android 10. Teraz sa môže sústrediť na nový Android 11, na ktorý budú samozrejme aktualizované ako prvé najnovšie a najvybavenejšie zariadenia. Tým úplne prvým by mala byť Nokia 8.3 5G.

Nokia a plán aktualizácií na Android 11

V súvislosti aktualizácií modelov Nokia na Android 11 publikoval výrobca časový harmonogram plánovaných updatov. Ten následne stiahol. Pravdepodobne nastanú nejaké časové zmeny. Z dokumentu ale jasne vyplýva, že Nokia plánuje na Android 11 opäť aktualizovať viacero modelov. A očakávame, že bude opäť patriť medzi najrýchlejších výrobcov.

nokia android 11 aktualizcacie

Náš tip
Nokia: Kedy a ktoré smartfóny dostanú aktualizáciu na Android 11?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+