MojAndroid

Nedávno po tom, ako spoločnosť HMD Global dokázala “oživiť” dva klasické telefóny Nokia, konkrétne 3310 a 8110, bolo zverejnené, že súčasný majiteľ značky Nokia chce oživiť ďalší ikonický model. A to Nokiu 2010, ktorá bola predstavená v roku 1994 a bola široko uznávaná ako prvý “mobil” umožňujúci veľmi jednoduché písanie správ.

WhatsApp a Facebook na starej Nokii?

Aj keď mnohí používatelia smartfónov ešte neboli v roku 1994 ani narodení, HMD vraj pracuje na návrate kultovej Nokie 2010, ktorá bola hitom pred viac ako 20 rokmi. Podľa hovorcu AndroidAuthority by mala nová, vylepšená Nokia 2010 obsahovať LTE konektivitu, mala by mať mierne vylepšený dizajn a farebný displej. Pokiaľ ide o softvér, očakáva sa, že “nový” telefón bude fungovať na rovnakom mobilnom operačnom systéme, ako ostatní členovia skupiny Classics, ale vraj tiež môže obsahovať podporu pre moderné aplikácie, ako sú napríklad WhatsApp a Facebook.

Dnes len joke, ale možno v budúcnosti realita

Exkluzívna správa zverejnená na AndroidAuthority obsahuje aj nové meno staro-nového telefónu (Nokia A10) a informáciu, že bude dostupný v niekoľkých pestrofarebných kombináciách. Avšak, správa bola uverejnená na deň bláznov, 1. apríla, takže AndroidAuthority si zrejme pekne vystrelili zo svojich čitateľov. Svedčí o tom tiež nie veľmi podarený “fotošopový” ( alebo skôr “skicárový”) obrázok “budúcej” Nokie.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Bol to síce len žart, ale HMD Global zrejme budú aj tak pokračovať v oživovaní svojich starých noviniek. Aký telefón by ste chceli najradšej “oživiť”? Spomínanú Nokiu 2010 alebo iný?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+