MojAndroid

Spoločnosť HMD Global po predstavení svojej vlajkovej lode pod značkou Nokia pripravuje pravdepodobne aktuálne najmenej vybavený smartfón do svojho portfólia. Novinka ponúkne nadštandardnú kapacitu batérie a spolu so slabšou výbavou nižšej strednej triedy by tak tento smartfón mohol ponúknuť aj výdrž na úrovni dvoch dní.

Nokia 2

Náš tip
Nokia 3 – Na začiatok stačí | RECENZIA

Novinka ponesie zrejme označenie Nokia 2, no jej cena a dostupnosť ešte nebola odhalená. Všetky údaje sú tak len únikmi z dokumentu FCC (US Federal Communications Commission). Podľa správy by nový smartfón mal ponúknuť veľkú batériu s kapacitou 4000 mAh. Ide tak vôbec o najväčšiu batériu aká bola použitá v smartfóne Nokia z dielne spoločnosti HMD Global.

Ďalšie špecifikácie by mali napomôcť dobrej výdrži. Očakáva sa 5″ displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov či procesor Qualcomm Snapdragon 212. Nebude chýbať čistý systém Android bez nadstavby so sľúbenou podporou aktualizácií od výrobcu. Taktiež sa môžu vyskytnúť kompromisy po stránke konštrukcie, na rad príde pravdepodobne plastové telo.

Ešte nižšia cena

Náš tip
Nokia 8 – Živé fotografie a videopohľad | IFA 2017

Cenovo by mal byť smartfón ešte pod modelom Nokia 3, ktorý sa aktuálne predáva za sumu 149 eur. Mohlo by tak ísť o šikovný smartfón pre začínajúcich používateľov alebo ako druhý, rezervný smartfón. Aký máte názor na pripravovaný smartfón Nokia 2? Zvažovali by ste jeho kúpu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: phonearena

14.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+