MojAndroid

Keď v októbri roku 2017 uviedla na trh spoločnosť HMD Global smartfón Nokia 2, pre mnohých mohlo byť sklamaním, že jeho systém bol vo verzii Android 7.1.1 Nougat. Dlhšiu dobu sa očakávalo, že tento lacný model dostane Android 8.0 Oreo, ale výrobca nakoniec oznámil, že túto verziu preskočí a prejde rovno na verziu Android 8.1 Oreo. Tú v rámci beta programu dostal model už v júni 2018, ale až teraz po trištvrte roku prichádza jej stabilná verzia.

Android 8.1 Oreo je vo verzii Android Go, pretože Nokia 2 obsahuje iba 1 GB RAM. Android Go poskytuje lepší manažment pamäte menej výkonným zariadeniam. Zdroje z komunity XDA-developers tvrdia, že spoločnosť HMD Global chce v spolupráci s Google a Qualcomm neskôr priniesť pre Nokiu 2 aj plnohodnotnú verziu Android 8.1 Oreo, ktorá ale nemusí poskytnúť úplne plynulé prostredie. Stabilnú verziu Android 8.1 Oreo (Android Go) by mali formou OTA updatu dostať všetci majitelia Nokie 2, ktorí boli zaregistrovaní do beta programu. Bohužiaľ, kvôli problémom so sieťovou autorizáciou nebude na nešpecifikovanú dobu OTA update k dispozícii pre nových registrovaných v nasledujúcich krajinách a mobilných operátoroch. Medzi tieto krajiny patrí aj Slovensko.

Zoznam krajín a mobilných operátorov:

Náš tip
Nokia 9 Pureview dostáva svoju prvú aktualizáciu softvéru

Náš tip
Nokia 3.1 Plus dostáva oficiálny Android 9.0 Pie
7.3.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+