MojAndroid

Smartfóny ako Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy Note 10+ alebo Huawei P30 Pro obsahujú ToF senzor. Ten má slúžiť na meranie vzdialenosti od smartfónu a pri fotografovaní na zaostrenie. ToF snímač sa tiež využíva na vyššie zabezpečenie odomykania tvárou, teda aby nebolo také jednoduché ho prekabátiť. Dnes tu však máme aplikáciu, ktorá využíva tento snímač, aby vám umožnila jednoduché nočné videnie.

Nočné videnie na smartfóne Samsung Galaxy Note 10+.
Nočné videnie na smartfóne Samsung Galaxy Note 10+.

Aplikácia vám vytvorí nočné videnie v nízkom rozlíšení

Bohužiaľ, dáta zozbierané ToF senzorom nie sú dostatočne detailné na to, aby vám vytvorili prvotriedny obsah. Umožňuje vytvorenie záznamu len v rozlíšení 320 x 240 pixelov. Spočiatku bola aplikácia dostupná len pre zariadenia značky Huawei, ale tvorca zapracoval na jej funkcionalite a dokázal ju spojazdniť aj na Samsungoch. Nevidíme reálny zmysel tejto aplikácie, nakoľko výstup z nej nemá veľkú kvalitu. Možno vám však pomôže v absolútnej tme nájsť kľúče alebo vypínač.

XDA komentuje, že na Samsungoch získate lepšiu kvalitu obrazu, kým na Huaweioch lepší dosah. Aplikácia vraj obsahovala aj VR mód, avšak vývojár ho odstránil. Ak si ju chcete vyskúšať, nie je potrebné robiť nič náročné, len ju stiahnuť z Obchodu Play. Funguje na zariadeniach s ToF snímačom ako Samsung Galaxy Note 10+, Samsung Galaxy S20+, Huawei P30 Pro a Honor View 20.

4.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • disq

  Možno vám však pomôže v absolútnej tme nájsť kľúče alebo vypínač.

  Si radšej zapnem LED na mobile, nie?

  • Edds

   No ked sa chces niekam vkradnut a nechces aby ta bolo vidno tak je toto lepsie ako LED na mobile :)

 • disq

  Aspoň vidím ako ToF prezentuje vrstvy, aj keď je to len 320×240 zobrazenie (fyzicky ide o 640×480 = 0.3 Mpx), preto napr. pri dynamickej snímke rastliny nie je šanca ju “orezať”, aby pozadie bolo rozostrené medzi jednotlivými listami, veľkú úlohu tu stále zohráva sw. Takže pri ToF je stále veľký priestor na zlepšenie.

 • k

  rýchlo test v práci. vyzerá že to funguje. Večer sa z tým pohrám viac. (p30 pro)

  • k

   s tým :)

 • Edds

  Potvrdzujem funkcnost na S20+. Vyuzitelnost zatial otazna.

+