MojAndroid

V obchode Google Play nieje až tak veľa hier, ktoré by mali svoj dej zasadení do prostredia 19. storočia. Práve titul Noblemen: 1896 od developera Forsaken Media sa v tomto období odohráva. Nejedná sa ale historickú hru, pretože nám predkladá alternatívnu verziu minulosti. V tejto alternatívnej minulosti došlo vďaka moru k vyhladeniu 70 percent populácie USA. To poskytlo príležitosť rôznym skupinám, ktoré začali z tejto situácie viniť vládu rôznymi klamstvami a obracať časť obyvateľstva proti nej, čo vyústilo do občianskej vojny. A práve v nej vy ako šľachtic bude viesť armádu a bojovať proti druhej strane za účelom ukončenia vojny.

Náš tip
Ashworld: Prežijete vo svete po apokalypse? Táto Android hra ukáže viac

História alebo steampunk?

Aj keď veľa lokácii, oblečenia a zbraní vychádza s historických reálií, vďaka alternatívnej minulosti si mohli autori vymyslieť aj množstvo tzv. steampunkových zbraní a predmetov. Postupne sa v hre na bojisku stretne dokonca aj so vzducholoďami. Samotná hra by sa mohla definovať ako taký mix ťahovej stratégie a realtime taktickej 3D akčnej hry. V prvej časti manažujete svoju pevnosť respektíve, vylepšujete výzbroj a na jednoduchej mape v ťahovej fázy rozhodujete kam a koho najskôr zaútočiť. V bojovej fázy sa dostávate na bojisko, kde sa sám zúčastňujete boja ale popritom môžete jednotkám dávať rozkazy kam sa majú premiestniť a na koho zaútočiť. Na vašu postavu sa pri boji pozeráte z pohľadu tretej osoby. Ľavá strana obrazovky slúži pre pohyb a práva pre ovládanie pohľadu. V boji sa môžete kryť za prekážky, zamieriť, strieľať a samozrejme pri boji na blízko použiť dobové bajonety alebo sečné zbrane. Samotná hra má príjemnú plynulú 3D grafiku, vďaka častým bojom v noci na poli a blate trochu temnú, ale oproti iným hrám prehliadnu. Hra je zdarma, ale ako je dnes už zvykom, obsahuje in app platby. Vďaka ním sa môžete dostať rýchlejšie k lepším zbraniam a vylepšeniam.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

3.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+