MojAndroid

Nové Pixely od spoločnosti Google sa od svojho uvedenia nevyhli niektorým hardwarovým problémom a ako zdá, ešte s nimi nie je koniec. Len pred pár dňami sa po februárovom bezpečnostnom update objavil problém s prehrievaním Google Pixel 2 respektíve Google Pixel 2 XL a teraz má druhý menovaný model problém naopak s nízkymi teplotami. Podľa najnovších hlásení používateľov tohto smartfónu sa batéria pomalšie nabíja, ak má nízku teplotu.

Náš tip
Google Pixel 2 XL prišiel niektorým majiteľom bez operačného systému

Pri teplote nižšej ako 20 stupňov Celzia (68 stupňov Fahrenheita) klesne nabíjanie pod 4 Watty. Pri použití USB-C rýchlo-nabíjania sa jedná o pokles z 18 Wattov na 10,5 Wattov. Napriek tomu telefón stále používateľovi hlási, že nabíjanie prebieha normálne (charging rapidly). Zatiaľ sa tento problém na menšom modely Google Pixel 2 neobjavil, takže by si na pomalšie nabíjanie mali dať pozor len majitelia Google Pixel 2 XL. Spoločnosť Google sa už snaží nový problém vyriešiť. Podľa expertov je najlepšia teplota pre nabíjanie batérii medzi 10 a 30 stupňami Celzia, čo je ešte o 10 stupňov menej než teplota, pri ktorej nastáva spomaľovanie Google Pixel 2 XL.

20.2.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+