MojAndroid

Stretli ste sa so situáciou, kedy ste sa chceli so svojim známym spoločne odfotiť, ale blízko nestál nikto, ktoré by to urobil za vás? V takejto situácii prichádza do úvahy už len použitie prednej kamery a vytvorenie tzv. selfie fotografie. Ak však chcete skutočne unikátny snímok samých seba, tak potom sa ako zaujímavé riešenie javí byť najnovší dron Nixie, ktorý sa vďaka svojej konštrukcii a veľkosti bez problémov zmestí aj na zápästie vašej ruky. Z nej dokáže vzlietnuť, zachytiť snímok a vrátiť sa späť.

Samozrejme, zatiaľ ide iba o koncept, ktorý je v ranných štádiách vývoja. Hoci vývojári už majú funkčný prototyp, majú pred sebou ešte dlhú cestu. K realizácii tohto projektu by im však mala pomôcť suma 50-tisíc dolárov, ktorú získali v súťaži Intel Make It Wearable. Okrem tejto sumy by sa im zároveň malo dostať technickej pomoci od expertov z Intelu, čo by malo vývoj dronu výrazne urýchliť. Ako koncept vyzerá skutočne cool, zostáva nám teda už len dúfať, že v blízkej budúcnosti sa stane realitou.  Zatiaľ si ho môžete pozrieť aspoň na videu.

Zdroj: techcrunch

29.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+