MojAndroid

Slovenská technologická firma Resco dnes oficiálne predstavila svoj prvý hardvérový produkt – NIVY Watch. Ide o inteligentné hodinky určené do podnikového prostredia. Navrhnuté boli práve pre rôzne firemné scenáre.

V praxi by to malo fungovať približne tak, že firma hodinky nakúpi pre svojich zamestnancov, ktorí ich budú nosiť v práci na ruke. Do hlavného systému “Data Factory” sa následne zbierajú rôzne informácie zo senzorov hodiniek alebo špecializovaných aplikácií.

Spoločnosť Resco uvádza, že operačný systém postavený na Androide optimalizovala pre zlepšenie výdrže batérie, jednoduché používanie a zamedzenie rozptyľovania pozornosti zamestnancov, ktorí hodinky nosia.

Od sledovania zdravia až po monitorovanie úloh

Zozbierané dáta je cez štandardizované systémy možné spracovávať na rôzne analytické účely, ako aj na monitorovanie a vyhodnocovanie pracovných úloh. Okrem toho je cez hodinky možné sledovať polohu a aktivity zamestnancov, respektíve kolegov. K dispozícii je široká škála možných využití, nakoľko tie sa môžu reálne líšiť firmu od firmy.

Napríklad je tu možné pridať systém pre sledovanie dochádzky, systém pre priamu komunikáciu medzi firmou a zamestnancom alebo systém na sledovaniu času stráveného pracovnými aktivitami. Siahnuť je možné po monitorovaní stresu a dlhodobého zdravotného stavu zamestnancov. Dáta je pritom možné zbierať aj v anonymizovanej podobe, tak aby to celé bolo v súlade s požiadavkami GDRP.

Zaujímavou možnosťou v kontexte týchto dní nového koronavírusu COVID-19 môže byť využívanie systému sledovania polohy na dodržiavanie bezpečných rozostupov medzi zamestnancami. Zjednodušene povedané, NIVY Watch pre firmy predstavujú nástroj pre optimalizáciu svojich procesov a efektívnejšie využívanie ľudských zdrojov.

Zaujímavé pre veľké firmy

Hoci NIVY Watch používajú operačný systém založený na Androide, nejde o smart hodinky pre jednotlivca. Ide o produkt, ktorý je určený pre firmy. A skôr pre väčšie firmy. Okrem hodiniek ako takých je totiž potrebné nasadiť aj modulárnu nabíjaciu stanicu, cez ktorú je možné súčasne nabíjať a aktualizovať desiatky až stovky hodiniek NIVY Watch.

Aby to celé dávalo zmysel, niekto sa o celé nasadenie a údržbu hodiniek musí starať. No a potom je tu ešte otázna spomínaného zbierania a vyhodnocovania dát. A to je len vrchol ľadovca.

Cena a dostupnosť

Keďže ide o produkt určený pre firmy, tak priamy kusový predaj nie je spustený. Vlastne by to vzhľadom na unikátne postavenie ani nemalo nejaký väčší zmysel.

Firmy môžu na začiatok stiahnuť po základom balíčku “NIVY Watch Basic Evaluation Kit” s jednými hodinkami za 800€ alebo po sete “NIVY Watch COVID-19 Evaluation Kit” za 2000€, v ktorom nájdu 4 hodinky.

Tieto balíčky slúžia ako akési testovacie sety. Firma si priamo v praxi vyskúša, či pre jej potreby NIVY Watch dávajú zmysel a ďalšie veci už zjavne rieši priamo so zastúpením spoločnosti Resco. Pre zaujímavosť pri cenotvorbe NIVY Watch sa Resco vraj pridŕžalo najpopulárnejších smart hodiniek značiek Apple, Samsung či Garmin.

Náš tip
Vyberáme najlepšie smart hodinky s cenou do 300 eur
12.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+