MojAndroid

Šoférovanie a používanie telefónu súčasne môže byť skutočne nebezpečné. Aj preto sa výrobcovia smartfónov snažia nájsť spôsob, ako získať prístup k ovládaniu telefónu bez potreby fyzického držania zariadenia. Skvelým príkladom je systém Android Auto, ktorý ponúka bohaté funkcie a možnosti, a to všetko na displeji palubného počítača. Ešte ďalej teraz zašiel Nissan, ktorý chce prostredníctvom Faradayovej klietky úplne znemožniť komunikáciu prostredníctvom smartfónu počas jazdy.

Faradayova klietka nesie označenie Nissan Signal Shield a je integrovaná do lakťovej opierky. Po zatvorení opierky je telefón automaticky odrezaný od akýchkoľvek mobilných, Wi-Fi a Bluetooth sietí. Stále je ale možné telefón prepojiť s infotainment systémom auta prostredníctvom USB a počúvať tak napríklad uloženú hudbu v smartfóne.

Náš tip
RECENZIA | F-BAG: Faradayova klietka, ktorá ochráni nielen smartfón

Je ale otázne, kto dobrovoľne podstúpi takýto razantný krok. Novinka je skôr určená pre ľudí, ktorým chýba sebaovládanie a nevedia sa sami prinúť, aby počas šoférovania nepoužívali svoj smartfón. Zároveň ale musia mať títo ľudia vôľu skončiť. s používaním smartfónu počas jazdy. Všetci ostatní môžu pre jednoduchšie a bezpečnejšie používanie smartfónu počas jazdy využívať hlasové ovládanie, systém Android Auto či Apple CarPlay, alebo jednoducho Bluetooth prepojenie s infotainment systémom a osvedčený systém hands-free.

Zdroj: Nissan via The Verge

4.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+