MojAndroid

Konkurencia na trhu s elektrickými vozidlami (EV) dosahuje vyššej úrovne, pričom priemyselné giganty ako Tesla, BYD, Xpeng a Volkswagen sa zapojili do elektrizujúcich pretekov o upútanie pozornosti spotrebiteľov a zisk podielu na trhu. NIO, prominentný výrobca elektrických vozidiel, však zvolil nekonvenčný prístup. Aby vyčnieval z radu vstupuje na trh smartfónov. Vydanie telefónu NIO je naplánované už v najbližších dňoch a už teraz vyvoláva značný rozruch, keďže tvrdí, že je prvým smartfónom na svete určeným vyslovene pre automobily. Informáciu prináša Gizmochina.

Jedna vec je istá. NIO nevstupuje do hry so smartfónmi polovičato. Niekoľko únikov naznačuje pôsobivé funkcie telefónu, vrátane podpory 100W rýchleho nabíjania a vlajkového procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Generálny riaditeľ spoločnosti NIO, Li Bin, prilial do ohňa zdieľaním niektorých kľúčových poznatkov o zariadení.

Li Bin upisuje nadchádzajúci smartfón NIO ako špičkovú vlajkovú loď s výraznejším dizajnom. A čo viac, kladie veľký dôraz na základné používateľské skúsenosti, sľubuje výnimočnú výdrž batérie, stabilitu systému a plynulosť. V značnom odklone od normy v priemysle smartfónov Li Bin tiež uviedol, že NIO sa nebude spoliehať na zbytočnú reklamu, pokiaľ ide o zisky. Ich cieľom je vytvoriť zážitok viac zameraný na používateľa.

nio phone render
Takto by mohol smartfón vyzerať | Zdroj: Gizmochina

Smartfón sa už objavil aj na benchmarkovej platforme AnTuTu a dosiahol pôsobivé skóre 1 360 974 bodov. Toto skóre potvrdzuje použitie výkonného čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Tým len spoločnosť dokazuje, že má v úmysle súťažiť s najvýkonnejšími smartfónmi na trhu.

Príde v dvoch pamäťových verziách

Ďalšie informácie z webovej stránky Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT) odhaľujú, že telefón NIO bude dostupný v dvoch konfiguráciách: 16 GB RAM s 1 TB úložiskom a 16 GB RAM s 512 GB úložiskom. Tieto špecifikácie sú v súlade s očakávaniami špičkových vlajkových smartfónov.

Aj keď sa ešte uvidí, či sa NIO dokáže úspešne orientovať na silne konkurenčnom trhu smartfónov, jedna vec je zrejmá: NIO je odhodlané vytvoriť bezproblémovú synergiu medzi svojimi elektromobilmi a používateľmi. Smartfón, navrhnutý s jedinečným zameraním na autá, by mohol potenciálne ponúknuť úroveň integrácie a pohodlia, ktorá ho odlišuje od svojich konkurentov.

Náš tip
Fínsko by mohlo zakázať predaj Xiaomi smartfónov. Aký je dôvod?

21.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+