MojAndroid

Spojenie spoločnosti Nintendo a hry Pokémon GO je pre väčšinu ľudí úplne prirodzené. Napriek tomu sa iba málokto pozastaví nad tým, že pri spustení hry sa neobjaví logo spoločnosti Nintendo, ale iba logo spoločnosti Niantic, ktorá stojí za vývojom hry. Celý vzťah medzi spoločnosťami Nintendo, Pokémon a Niantic je pomerne zložitý, no známa hráčska spoločnosť teraz prezradila, že z úspechu hry nebude priamo ťažiť vo finančných výsledkoch.

Náš tip
Hráč Pokémon GO nabúral počas hrania do policajného auta | VIDEO

To bolo, pochopiteľne, obrovským sklamaním pre investorov, ktorí v posledných dňoch nakupovali akcie spoločnosti. Po vysvetlení situácie nastala veľmi rýchla korekcia a množstvo investorov okamžite predalo nakúpené akcie. Kým počiatočný úspech katapultoval firmu s pridaním 20 miliárd na tržnej hodnote, nové prehlásenie sa postaralo o 17% pokles a stratu cez 6 miliárd dolárov. Je tiež potrebné poznamenať, že na tokijskom trhu existuje pravidlo, podľa ktorého nesmie cena žiadnej akcie klesnúť pod 18 % v jeden deň a cena akcií spoločnosti Nintendo sa k tejto hranici skutočne priblížila.

Najzaujímavejšie na tom ale je, že spoločnosť Nintendo nikdy netvrdila, že úspech hry sa výrazne prejaví na jej hospodárskych výsledkoch. Vzťah medzi spoločnosťami bol tiež transparentný a obrovské kolísanie hodnoty spoločnosti na trhu skôr poukazuje na to, že investori sa ani neunúvali zistiť, čo úspech Pokémon GO pre firmu znamená. Nintendo je totiž iba tretinovým vlastníkom spoločnosti The Pokémon Company, ktorá podporila Niantic pri vývoji hry. Je to ale práve herné vývojárske štúdie, ktoré na úspechu hry zarobí najviac.

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

Hoci Nintendo na novej hre nezarobí priamo, môže čerpať aspoň zo svojej angažovanosti. Ako je vidieť, všetko, čo sa týka Pokémonov, si ľudia stále spájajú so spoločnosťou Nintendo a firma to môže využiť neskôr. Už čoskoro plánuje predstaviť dve nové hry – Animal Crossing a Fire Emblem, a je tak možné, že pri propagovaní noviniek využije úspech hry Pokémon GO.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Bloobmerg via The Verge, Android Authority

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+