MojAndroid

Približne pred týždňom sme písali o tom, že služba zdieľania kolobežiek Mint prichádza do Bratislavy. Dnes to bude oveľa horšia správa, ktorú sme však skôr či neskôr “očakávali”. Niektorým ľuďom ihneď po predstavení služby napadlo, že ako to na Slovensku dopadne. Koľko z kolobežiek sa pokazí, koľko zmizne a podobne. A mali pravdu.

Kradnúť sa nevypláca

Neprešiel ani týždeň a už 5 zlodejov sedí za mrežami. Zástupcovia služby Mint o tom informovali na svojom facebookovom profile. Celkový počet krádeží sa za krátky čas vyšplhal už na 25. Je to naozaj veľmi smutné, že aj v 21. storočí sa na Slovensku dejú takéto veci. Pozitívom je, že všetky kolobežky sa zatiaľ vrátili a momentálne nechýba ani jedna.

Obsahujú bezpečnostný systém, vďaka ktorému prevádzkovateľ vie určite, kde sa presne nachádzajú. Dokonca aj to, či je kolobežka zaparkovaná, spadnutá, o niečo opretá a podobne. Každý priemerne inteligentný človek si dvakrát rozmyslí či sa takto zabezpečené kolobežky naozaj oplatí ukradnúť. Mint apeluje na spolupatričnosť. Ak niekde vidíte spadnutú kolobežku, postavte ju. Ak vidíte, že sa ju niekto snaží ukradnúť, nahláste to na čísle 158.

Mint krádež

Záujem o kolobežky je veľký

Služba je stále v testovacom režime. Čoskoro má byť pre používateľov pripravených až 300 kolobežiek. Zóna, kde si ich budete môcť požičať, by sa mala tiež pomaly rozširovať, najskôr pravdepodobne do Petržalky.

Náš tip
Mint: Požičajte si elektrickú kolobežku v Bratislave

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Adam

  S takouto cenou jazdy to vôbec nevyzerá že služba chce z ulíc vyhnať čo najviac áut a motivovať ľudí jazdiť na elektrobežkách… V Dánsku som jazdil lacnejšie 😏👌

  • palo

   Sa nečuduj že je to drahšie, keď im polovicu rozkradli a majú s tým zvýšené náklady. Nepáči sa nám že politici rozkrádajú štát, ale tí zlodejsky politici pochádzajú zo zlodejskeho národa

   • revertron

    Píšu že “Pozitívom je, že všetky kolobežky sa zatiaľ vrátili a momentálne nechýba ani jedna”.
    A o politikoch – na Slovensku je možne voliť a byť zvoleným, v tom Rusku, napríklad, toto nie je možne vôbec.

    • palo

     Rusi zažili liberálny kapitalizmus za Jelcina a už po ňom netúžia, preto drvivá väčšina volí Putina a tým ostatným sa potom zdá, že tam nie je demokracia

     • revertron

      Keď nepúšťajú na voľby všetkých nezávislých kandidátov, toto nie je demokracia. Aj slovenské média klamú o tom, čo sa deje v Rusku.

+