MojAndroid

Približne pred týždňom sme písali o tom, že služba zdieľania kolobežiek Mint prichádza do Bratislavy. Dnes to bude oveľa horšia správa, ktorú sme však skôr či neskôr “očakávali”. Niektorým ľuďom ihneď po predstavení služby napadlo, že ako to na Slovensku dopadne. Koľko z kolobežiek sa pokazí, koľko zmizne a podobne. A mali pravdu.

Kradnúť sa nevypláca

Neprešiel ani týždeň a už 5 zlodejov sedí za mrežami. Zástupcovia služby Mint o tom informovali na svojom facebookovom profile. Celkový počet krádeží sa za krátky čas vyšplhal už na 25. Je to naozaj veľmi smutné, že aj v 21. storočí sa na Slovensku dejú takéto veci. Pozitívom je, že všetky kolobežky sa zatiaľ vrátili a momentálne nechýba ani jedna.

Obsahujú bezpečnostný systém, vďaka ktorému prevádzkovateľ vie určite, kde sa presne nachádzajú. Dokonca aj to, či je kolobežka zaparkovaná, spadnutá, o niečo opretá a podobne. Každý priemerne inteligentný človek si dvakrát rozmyslí či sa takto zabezpečené kolobežky naozaj oplatí ukradnúť. Mint apeluje na spolupatričnosť. Ak niekde vidíte spadnutú kolobežku, postavte ju. Ak vidíte, že sa ju niekto snaží ukradnúť, nahláste to na čísle 158.

Mint krádež

Záujem o kolobežky je veľký

Služba je stále v testovacom režime. Čoskoro má byť pre používateľov pripravených až 300 kolobežiek. Zóna, kde si ich budete môcť požičať, by sa mala tiež pomaly rozširovať, najskôr pravdepodobne do Petržalky.

Náš tip
Mint: Požičajte si elektrickú kolobežku v Bratislave
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+