MojAndroid

Tak ako sme dávnejšie písali, Nikon mal dnes odhaliť svoj prvý fotoaparát s operačným systémom Android. Tak sa aj stalo a spoločnosť verejnosti predstavila zariadenie s názvom Nikon Coolpix S800c, ktoré sa má na trh dostať v septembri s cenovkou 379€.

Coolpix S800c ponúkne snímač s rozlíšením 16Mpix, objektív NIKKOR s 10 násobným optickým zoomom, 3,5 palcový dotykový OLED displej a možnosť natáčať video vo Full HD rozlíšení 1080p. Pre plne využitie funkcií OS Android výrobca nevynechal ani podporu WiFi a GPS, pomocou ktorých môžete svoje fotografie napríklad rýchlo zdieľať so svetom alebo pridať informáciu o polohe, kde ste snímku vytvorili.

Operačný systém Android sa tu nachádza vo verzii 2.3 Gingerbread len s minimálnymi úpravami od výrobcu a poskytuje plný prístup k obchodu s aplikáciami Google Play. To zabezpečí prístup k tisíckam rôznych užitočných aplikácií, ktoré okrem úprav fotografií môžete využiť napríklad aj na pripojenie k sociálnym sieťam Facebook, Instagram alebo Pinterest. Asi najzaujímavejšou je možnosť úpravy fotografií priamo vo fotoaparáte – z Google Play môžete využiť niekoľko skvelých aplikácií, ktoré dodajú vašim fotografiám nový život. Niektoré z nich nájdete aj v našom článku Aplikácie pre môj Android: Fotografovanie a úprava fotiek (7.časť).

Ďalšie kľúčové funkcie

  • Zdieľajte svoj svet: jednoducho sa pripojte na internet pomocou siete Wi-Fi. Posielajte fotografie a videosekvencie na sociálne siete a fotoweby, alebo prenášajte snímky priamo do svojho inteligentného telefónu alebo tabletu.
  • Služba myPicturetown.com: zobrazujte si svoju fotogalériu aj bez pripojenia na internet. Aplikácia dodávaná s fotoaparátom vám umožní pripojiť sa priamo k internetovej službe na ukladanie fotografií spoločnosti Nikon.
  • Vstavané zariadenie GPS: zaznamenajte presné miesto (zemepisnú šírku a dĺžku), kde ste fotografiu nasnímali, vo forme značky geotag v údajoch fotografie (Exif). Kompatibilné so všetkými aplikáciami Google, ktoré pracujú s GPS súradnicami.
  • Videosekvencie v rozlíšení Full HD (1 080p) so stereofónnym zvukom: zaznamenávajte svet v pohybe jednoducho. Pri zázname videosekvencií môžete použiť 10× optické priblíženie s automatickým zaostrovaním a režim HS videosekvencií vám umožní zaznamenávať zrýchlené alebo spomalené videosekvencie pomocou snímkovej frekvencie až 240 snímok za sekundu (VGA).
  • Optická stabilizácia obrazu: s technológiou automatickej stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon môžete v reálnom čase snímať ostré zábery a videosekvencie, na ktorých sa neprejaví efekt chvenia fotoaparátu.
  • Rozpoznanie rozmazania pri pohybe: vysoká citlivosť ISO (až do ISO 3 200) znižuje rozmazanie snímok pri slabom svetle. Detekcia pohybu koriguje následky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkcia voľby najlepšej snímky (BSS) na automatický výber najostrejšej snímky zo série až 10 zhotovených snímok.
  • Kontrastné osvetlenie (HDR) poskytuje detailné fotografie vysoko kontrastných scén.
  • Jednoduchá 360°/180° panoráma: zvislým alebo vodorovným panorámovaním môžete vytvárať dynamické panorámy.
  • Vnútorná pamäť: 1,7 GB vnútornej pamäte pre fotografie a videosekvencie a 680 MB pre aplikácie. Ak budete potrebovať viac miesta, fotoaparát je kompatibilný s kartami SD/SDHC (až do veľkosti 32 GB).

Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude novým Android fotoaparátom dariť na trhu. Pri tomto type zariadení sa tiež naskytuje otázka rýchlosti. Väčšina používateľov očakáva od fotoaparátu rýchle reakcie, keď chcú na fotografii zachytiť výnimočný moment. Nechajme sa prekvapiť a dúfajme, že jeden takýto Nikon Coolpix S800c sa na recenziu dostane aj do našej redakcie. Model COOLPIX S800c sa dodáva v štyroch farbách: čierny, červený, strieborný a biely. K dispozícii bude za odporúčanú maloobchodnú cenu 379,90 €.

Zdroj:Tlačová správa

22.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+