MojAndroid

Veľmi veľa ľudí sa v dnešnej dobe snaží vyvíjať (ne)dobrovoľnú fyzickú aktivitu, teda športuje. Každý na tom chce zarobiť, a preto sú tu pre nás už pár rokov chytré športové hodinky. Disponujú aj senzormi, ktoré súvisia so športovaním a ich potenciál sa okrem iných rozhodla využiť aj aplikácia firmy Nike, ktorá teraz prichádza na Wear OS.

Mobil môžete nechať pokojne doma

Určite si viete predstaviť, aký nepotrebný a nepraktický môže byť smartfón, keď zrovna chcete ísť behať, ale bojíte sa zveriť ho vrecku nohavíc. Aj preto na svet prišli fitness trackery a chytré hodinky. Do tých s Wear OS (operačný systém, ktorý si rozumie s Androidom) môžete nainštalovať aplikácie, ktoré monitorujú vaše telesné funkcie a po návrate ich spárujú s aplikáciou v smartfóne. A do radu týchto aplikácií po novom pribúda aj Nike+ Run Club.

Nike+ Run Club (alebo aj skrátene NRC) je známou aplikáciou od ešte známejšej firmy. Nie je tak prekvapením, že do svojho portfólia “produktov” zahrnula aj takúto technickú záležitosť. Po kúpe nových bežeckých topánok je aplikácia dobrou motiváciou začať ich aj používať.

Rozhodnutie podporovať Wear OS znamená určite praktickú zmenu pre mnohých jej používateľov
Rozhodnutie podporovať Wear OS znamená určite praktickú zmenu pre mnohých jej používateľov

Porovnať sa môžete s ostatnými a vychutnať si môžete aj hudbu

Športovanie neodmysliteľne vedie ku zlepšovaniu sa a porovnávaniu sa s ostatnými. Aj toto vám NRC spoľahlivo zabezpečí. Vy tak budete môcť porovnať svoje výsledky s údajmi iných ľudí zasvätených rovnakej činnosti. Všetky údaje sa prehrajú do aplikácie v telefóne akonáhle sú si zariadenia na blízku. Hodinky vám počas behu ukazujú len stručné informácie.

Skvelou správou je určite aj využitie toho, že Wear OS podporuje prenos hudby do Bluetooth slúchadiel bez nutnosti pripojenia ku smartfónu. Ak ste si teda ku novým bežeckým topánkam zaobstarali aj pár Bluetooth slúchadiel, hudbu si vďaka Wear OS pokojne vychutnáte.

Aplikácia je momentálne dostupná na stiahnutie v Obchode Play. Na to môžete použiť aj náš widget. V ostatnom prípade môžete využiť link na stránku APK Mirror, kde Nike+ Run Club nájdete tiež.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Spotify konečne vydalo svoju aplikáciu pre Wear Os

Náš tip
Wear OS dostáva aktualizáciu na verziu 2.1, na toto sa môžete tešiť

26.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+