MojAndroid

Smartfón mám pri sebe 24 hodín denne. Či je to dobré alebo zlé je na inú debatu, no keďže je pri mne neustále, chcem ho využívať na 100 %. To znamená, že od neho požadujem spoľahlivosť či už vo forme výdrže, alebo ponúkaných funkcií. Sem patria určite aj aplikácie, ktoré mi majú pomôcť s ostatnými každodennými činnosťami, alebo ma majú zabaviť či v ideálnom prípade splniť obe podmienky. To platí aj vtedy, keď chcem sledovať šport.

Sledovanie športu s telefónom v ruke

Nie je žiadnou novinkou, že aj počas sledovania televízie máme často v jednej ruke smartfón. Takéto využívanie multimédií na viacerých obrazovkách súčasne sa postupne stáva čoraz častejším fenoménom modernej doby. Či už počas sledovania televízie využívame sociálne siete, alebo komunikujeme s priateľmi alebo jednoducho sledujeme priebežné výsledky ďalších športových podujatí.

U mňa to znamená najmä neustále kontrolovanie výsledkov každý druhý utorok a stredu počas Ligy majstrov. V TV sledujem jeden zápas, na mobile všetky ostatné. Pomáhajú mi v tom užitočné aplikácie či webové stránky. Keď si chcem večer okoreniť športovou stávkou, klikám na oranžovú ikonku aplikácie Niké. Tá mi umožňuje podávať stávky priamo počas zápasu, pričom vidím všetky dôležité štatistiky a údaje, na základe ktorých si vyberiem stávku.

Obrovská ponuka športových stávok v aplikácii Niké je síce super, no ja stávkujem tak na dva-tri športy, čo je dokopy asi 10 líg. Našťastie, nemusím sa k nim stále dostávať cez rozsiahle menu a zoznamy, môžem si jednoducho zvoliť svoje obľúbené športy či ligy a mám po probléme. Na vrchu zoznamov potom vidím zoradené moje obľúbené zápasy a používanie aplikácie je tak pre mňa oveľa jednoduchšie.

Nehrá sa nič zaujímavé? Nevadí, zabavím sa aj tak

Postupom času som si zvykol aj na to, že aplikácia Niké má pre mňa zaujímavé informácie aj vtedy, keď aktívne nesledujem nejaký zápas. Šikovné odkazy na aktuálne informácie zo sveta športu ponúkajú pekné zhrnutie toho najdôležitejšieho, čo sa za posledný deň udialo. Ak mám času viac, prečítam si aj analýzy k blížiacim sa zápasom a často tak nájdem zaujímavý zápas, na ktorý sa oplatí podať.

Keď sa nehrá skutočne niž zaujímavé, k dispozícii mám aj virtuálne hry. Virtuálne preteky chrtov, tenis, cyklistika, futbal či automobilové preteky prinesú trochu oživenia do nudných období, kedy sa nehrá nič zaujímavé. To je ale v skutočnosti nadnesené tvrdenie – prakticky 24 hodín denne je možné v aplikácii podávať live stávky na podujatia, ktoré sa hrajú v priebehu dňa po celom svete. Problémom ale je, že ja sledujem iba niekoľko športov a líg a o množstve ponúk v aplikácii nemám žiaden prehľad.

Tu mi zasa pomáha šikovná vychytávka s názvom Šejker. Tá vyberá zápasy z ponuky, pričom veľmi často tu nájdem zápasy z menej populárnych líg či turnajov, ktoré primárne nesledujem. Často ale ide o naozaj zaujímavé stávky, ktoré ma pri troške skúmania oslovia. Na Šejker tak nedám dopustiť, aj keď priateľka ma už niekoľkokrát upozornila, že pri “šejkovaní” s telefónom v ruke vyzerám naozaj smiešne. Nebránim sa, tá funkcia stojí za chvíľku strápnenia :-)

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som nevidel dôležitý zápas

Nie každý z nás má privilégium toho, že každý zápas obľúbeného tímu si môže pozrieť doma na veľkej obrazovke televízie. Žiaľ, ani ja nepatrím k tým vyvoleným, ktorí si takto vychutnajú všetky dôležité podujatia. V poslednej dobe mám však vynikajúce riešenie, ktorým je aplikácia Niké. Tu totiž nájdem každý deň stovky živých prenosov z tých najzaujímavejších líg a sérií, ako ATP, WTA, NHL, KHL, NBA, La Ligy, Serie A a ďalších svetových líg. Každý zápas si môžem pozrieť v pohodlí na svojom telefóne alebo tablete a hoci veľa cestujem, viem, že mi nič dôležité neujde.

Spoločník na dlhé chvíle

Appka Niké toho v sebe ukrýva skutočne veľa. Sprístupnenie rozsiahlej kurzovej ponuky zo stránky nike.sk do prostredia mobilného telefónu je iba jednou z množstva funkcií, ktoré tu nájdete. Je vidieť, že vývojári pritom mysleli na moje pohodlie – ovládanie je extrémne jednoduché, všetky ovládacie prvky reagujú okamžite a celý dizajn je dokonale prispôsobený mobilnej obrazovke. Sledovanie živých prenosov je však funkcia, bez ktorej si už neviem predstaviť existenciu. Aj tí z vás, ktorí veľa necestujú, určite ocenia, že si môžu zápas užiť na obrazovke telefónu či tabletu, kým vaša polovička sleduje v telke niečo iné. Ak ste ešte aplikáciu Niké nevyskúšali, určite jej dajte šancu. Odmení sa vám vynikajúcou spoľahlivosťou a dômyselným spracovaním, vďaka čomu je jej používanie skutočným pôžitkom.

Článok vznikol v spolupráci s Niké.

30.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+