MojAndroid

Dnes je už skutočne všetko inteligentné alebo “smart”. Tieto pojmy vidíme na každom rohu a výrobcovia ich často používajú na to, aby upriamili pozornosť zákazníkov na inak nezaujímavý produkt. V snahe priniesť vlastné inteligentné riešenia do odvetvia, kde to nie je zvykom, prichádza spoločnosť Nike s novými samozaväzovacími teniskami Adapt BB. Tie ovládate pomocou aplikácie.

Tenisky budúcnosti

Tenisky pôsobia mierne futuristicky, nie však viac ako mnohé podobné modely. Ide o obuv určenú pre basketbalistov, a tak je zrejmé, že nepôsobia ako tenisky na bežné nosenie. Výrobca má dokonca aj odôvodnenie pre použitie motorčekov, ktoré doťahujú tenisky za vás. Objem nohy športovca sa počas basketbalového zápasu vraj môže zväčšiť až o polovicu, čomu treba prispôsobiť aj dotiahnutie tenisky. Práve tu prichádza na rad inteligentná teniska.

Veľkou výhodou tenisky je, že dotiahnutie môžete optimalizovať pomocou mobilnej aplikácie, ale aj tlačidlami priamo na topánke. Motorčeky v teniske dokážu vyvinúť silu až 14,5 kg, čo je podľa Nike energia potrebná na potiahnutie štandardnej šnúry na padáku. Všetka táto technológia je napájaná z batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží údajne až 14 dní. A keď príde rad na dobíjanie, Nike má v rukáve ďalšie eso – bezdrôtová Qi nabíjacia podložka, ktorá je súčasťou každého balenia tenisiek Adapt BB.

Skvelé funkcie, vysoká cena

Samotná aplikácia bude mať množstvo zaujímavých funkcií, ako napríklad možnosť prednastavenej intenzity dotiahnutia, ktorá môže byť špecifická pre každého jednotlivca. Nike sľubuje aj zaujímavé aktualizácie, ktoré prinesú napríklad funkcie pre nastavenia rôznych režimov, ako napríklad rozohriatie či plné nasadenie. Všetky tieto inovácie so sebou nesú aj slušnú cenovku na úrovni 350 USD. Tá však v skutočnosti nie je až taká astronomická, ako by sa mohlo zdať. Mnohé ďalšie profesionálne tenisky sa pohybujú na úrovni niekoľko stoviek eur, a to nemajú ani aplikáciu.

18.1.2019
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+