MojAndroid

Vzhľadom na to, že fotoaparáty na smartfónoch sú čoraz lepšie a disponujú takzvanými “profesionálnymi režimami”, v ktorých si môže používateľ zvoliť hodnoty rôznych parametrov, zaslúžia si zopár ďalších funkcií aj aplikácie fotoaparátu na Pixeloch, ktoré majú jedným slovom úžasné kamery. Doteraz na nich nebol dostupný žiaden režim, ktorý umožňuje fotiť vo veľmi tmavých podmienkach. Toto sa však v najbližšej dobe zmení a pribudne režim fotenia v noci.

Poteší vášnivých fotografov

Potenciál fotoaparátov na Pixeloch sa jemne stráca s faktom, že aplikácia fotoaparátu nedisponuje žiadnym manuálnym režimom. Ten však môže čiastočne nahradiť nový “Night Sight”, ktorý je určený na tvorenie nočnej fotografie. Rozdiely posúďte sami na ukážkových obrázkoch nižšie.

Fotografia s “Night Sight” (vpravo)

“Night Sight” nebude slúžiť len na zníženie digitálneho šumu a zlepšenie ostrosti, ale aj na výpočet potrebného času uzávierky. Tento parameter je skutočne dôležitý, stále však nebude automatika tak dokonalá, ako nastavenie uzávierky napríklad po dobu 16-tich sekúnd. Aktualizácia obdržia kompletne všetky Google Pixely, a to už v najbližších dňoch. 

Príklad na fotografiu vyhotovenú so 16-sekundovým expozičným časom (HTC U Ultra)

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ako zdokonaliť fotenie vaším smartfónom? │ NÁVOD

Náš tip
Google Pixel 3 sa pri nabíjaní prehrieva a následne sa vypne

Náš tip
Google vydal novembrovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia je už dostupná pre tieto zariadenia

16.11.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+