MojAndroid

Android naďalej stúpa po rebríčku zastúpenia operačných systémov v inteligentných telefónoch, a v USA pomaly sa blíži k 50-tnej hranici. Podľa najnovšieho prieskumu dosiahol Android v treťom štvrťroku 2011 podiel 43 % všetkých inteligentných telefónov. Pomaličky tak stúpol z 39 %-tnej hranice, ktorú dosiahol predchádzajúci štvrťrok. V podstate nič prekvapujúce.

Na druhej priečke sa už tradične umiestnil najväčší rival Androidu – iOS s 28 %-tným podielom, ktorý nezaznamenal žiadnu zmenu. Android naproti tomu zvyšuje svoj podiel a zisky na úkor RIM a Microsoftu. Symbian a webOS dosiahli tak nízke podiely, že agentúra Nielsen ich zaradila do skupiny ostatné. Viď graf.

Zaujímavý je aj podiel všetkých smartfónov na americkom trhu. Podiel všetkých smartfónov na americkom trhu dosiahol 43 %, aj keď vekové skupiny mladších používateľov vo veku 18 – 24 a 35 – 44 rokov tento priemer do značnej miery dvíhajú do pozitívnych čísel. Najvýraznejšou skupinou ostáva veková skupina medzi 25-tym a 34-tým rokom života, kde podiel smartfónov ďaleko prekonal hranicu 62 percent.

Naďalej však ostáva nezmenený trend, a to, že sa podiel smartfónov na trhu nezadržateľným tempom rozširuje a tomuto segmentu thu naďalej kraľuje práve Android, so značnou stúpajúcou tendenciou.

Zdroj: Nielsen

 

4.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+