MojAndroid

Nielsen opäť priniesol niekoľko štatistík za posledné mesiace v rôznych oblastiach, medzi inými aj rebríček výrobcov smartfónov podľa značiek.

Nielsen predstavil údaje za august až október roku 2011, aj keď nie je jasné z rebríčka, o aký OEM ide, výsledky naznačujú trendy aj v tejto oblasti.  

Na vrchole rebríčka výrobcov sa umiestnil Apple s 29%-tným podielom na trhu, nasledovaný značkou HTC s 21%. Tretie miesto obsadilo prekvapujúco RIM Blackberry so 17%. Nasleduje Samsung a Motorola, obe spoločnosti zhodne s 11%-tným podielom na trhu.

Začiatkom roku 2012 budeme vedieť ďalšie údaje, ktoré napovedajú viac o vianočných nákupoch a trendoch. Zatiaľ nám, však musia stačiť čísla spred dvoch mesiacov. Viac o najnovších číslach môžete získať na nasledujúcej stránke, kde sa dozviete okrem iného, aj návštevnosť internetových stránok v USA, rebríček sociálnych sietí alebo stránok poskytujúcich video obsah.

Zdroj: blog.nielsen.com

 

31.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+