MojAndroid

Ako to už tradične ku koncu roku býva, môžeme očakávať, že sa začnú objavovať rôzne štatistiky, ktoré budú bilancovať pomaly uplynulý rok a budú prinášať čísla, ktoré budú hovoriť o mobilných zariadeniach z rôznych uhlov pohľadu. Takúto štatistiku a bilanciu neobišla ani agentúra Nielsen.

V prvom rade sa pozrime na štatistiku operačných systémov na trhu v USA. Tam jednoznačne vedie Android so ziskom 52 % podielu, nasleduje iOS od spoločnosti Apple so ziskom 35 %, BlackBerry s podielom 7 % a štvoricu uzatvára Windows Phone so ziskom 2 %.

Ak sa pozrieme na najhodnotnejšie značky internetu v USA, vedie jednoznačne spoločnosť Google, pred Facebookom a Yahoo!. Nezanedbateľná je aj značka YouTube, MSN/Windows Live/Bing a Microsoft.

Ak sa pozrieme na najnavštevovanejšie portály s videom, jednoznačne vedie YouTube. V rebríčku sa nachádza aj Yahoo! , VEVO alebo Facebook, no tieto spoločnosti si držia za YouTube značný odstup.

Na záver sa spoločnosť Nielsen zamerala aj na aplikácie pod systémom Android a ich popularitu. TOP 10 aplikáciách za rok 2012 vedie Google Search pred Gmailom, Facebookom, Google Mapami a YouTube. Nasledujú také aplikácie ako Pandora Radio, Twitter, Adobe Reader, Advanced Task Killer a The Weather Channel.

Určite mnohí z vás majú tieto aplikácie vo svojich zariadeniach s rýchlym prístupom na jednej z plôch vášho miláčika.

Zdroj, foto: Nielsen 

22.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+