MojAndroid

Spoločnosť Nielsen vydala svoje najnovšie výsledky prieskumu trhu v USA, a v súlade s trendom rastu, vo všetkých dôležitých ukazovateľoch vedie – Android.  S podielom 42,8 percenta, je jednoducho stále jednotkou na trhu. Nasleduje Apple s 28,3 percenta a RIM s 17,8 percenta. A kde sa stratil Windows Phone 7 ? Patrí mu štvrté miesto so 6,1 percenta na trhu.

Medzi výrobcami smartfónov s Androidom, podľa zistení Nielsen, vedie HTC s 15 percentným podielom, nasledovaný Motorolou (10,4%) a Samsungom (10,1%).

Z hľadiska širšieho záberu prieskumu, v USA vlastní smartfón 44% všetkých používateľov. Navyše, zákazníci, ktorí si kúpili nový telefón v posledných troch mesiacoch, volili smartfón v 56 % prípadov.

Zdroj: http://blog.nielsen.com/

 

1.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+