MojAndroid

Hra Pokémon GO spôsobila svojho času skutočne poriadny rozruch v mobilnom a technologickom svete. Hru si obľúbilo viac ako milión hráčov a hoci teraz už pomaly ustupuje do úzadia, stále ju aktívne a pravidelne hrajú tisícky používateľov. Tvorcovia hry zo štúdia Niantic pracujú na pravidelných aktualizáciách a okrem nových funkcií, nových pokémonov a iných vylepšení bojujú aj proti hráčom, ktorí sa snažia vyťažiť výhody z vytvorenia falošnej GPS polohy.

Náš tip
Tržby z Pokémon GO prekonali hranicu 1 miliardy dolárov

Jednou z pôvodných ideí hry Pokémon GO bolo tiež vytiahnuť mladých ľudí z dnešnej technológiami posiatej doby vonku do ulíc. Tam mali svojim aktívnym pohybom hľadať pokémonov v reálnomj čase. Hra využívala prvky rozšírenej reality, ale tiež bola nútená sledovať vašu polohu. Našli sa však hráči, ktorí chceli profitovať z vytvorenia falošnej GPS polohy. Nemuseli sa tak pohnúť z miesta a dokázali presne to isté, čo tisícky ľudí vonku v okolí.

Najnovší “Ban Wave” prináša svoje výsledky. Ide o zákrok voči hráčom typu “Pokémon GO spoofers,” ktorí práve ťažili z falošnej GPS polohy. Na vláknach skupín na sociálnej sieti Reddit zaoberajúcimi sa falošnou GPS pre hru Pokémon GO boli zaznamenané zvýšené nároky používateľov. Tí sa snažili zistiť nové spôsoby pre získanie falošnej GPS, pretože starý spôsob pravdepodobne prestal fungovať.

Náš tip
Pokémon GO získa tento rok ešte dve veľké aktualizácie

Staré a odhalené spôsoby používania boli zablokované práve tvorcami hry Pokémon GO. Hoci boj proti podvádzaniu nikdy nekončí, je skutočne pozoruhodné, akú pravidelnú podporu má táto hra zo strany jej vývojárov. Hru Pokémon GO si môžete stiahnuť aj vy zadarmo prostredníctvom Obchodu Play. V priebehu hrania však musíte počítať s určitými “in-app” nákupmi.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

22.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+