MojAndroid

Aplikácia NFC Secure poskytuje zaujímavý spôsob zabezpečenia uzamknutia smartfónov alebo tabletov pomocou použitia NFC čipu a tagov, ktoré si jednoducho môžete naprogramovať. Tento spôsob je zabezpečený natoľko, že sa prípadnému zlodejovi, alebo pri strate smartfónu, nepodarí odomknúť telefón ani po reštarte, ak nemá k dispozícii potrebný kľúč v podobe NFC tagu, ktorý je vlastne vrcholom pri zabezpečení pomocou aplikácie NFC Secure.

  

NFC kľúč v podobe tagu je používaný nielen pri odomknutí smartfónu alebo tabletu, ale bez použitia tohto kľúča nie je možné ani meniť nastavenia aplikácie, je však pri používaní dobré, keď budete mať aspoň dva kľúče v podobe NFC tagov, pre prípad, že by ste jeden stratili. Mohlo by sa vám totiž stať, že už si smartfón bežnou cestou neodomknete.

 

Aplikáciu priniesol na XDA Dev fóre vývojár r2DoesInc, ktorý sa k celej aplikácii vyjadril:

„NFC Secure nie je zámok obrazovky. Je to doplnok k existujúcemu uzamknutiu. Ak zadáte svoj zámok zariadenia a pripojíte NFC Secure Beta, ste si istý, že svoje zariadenie máte 100 %-ne chránené. Neexistuje žiadny spôsob, ako by sa zariadenie sprístupnilo, dokonca ani po reštarte, ak nemáte kľúč.“

Viac informácií o aplikácii môžete získať na stránke vývojára.

Upozornenie: Aplikácia je dostupná pre všetky zariadenia s NFC a Androidom 4.0+ a jej inštaláciu odporúčame len skúseným používateľom. Za vzniknuté škody a prípadné problémy neručíme, inštalácia aplikácie a jej používanie je na vlastnú zodpovednosť.

Zdroj: XDA

26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+