MojAndroid

Technológia NFC, ktorá využíva bezdrôtový prenos dát medzi dvoma zariadeniami do vzdialenosti 10 cm, sa dnes už skrýva v nejednom smartfóne. NFC sa stalo trendom, ktorý sa rozvíja veľkou rýchlosťou. Táto technológia sa používa hlavne na bezkontaktnú platbu pomocou zariadení s NFC čipom, medzi ktoré patrí aj množstvo Androidov. Okrem toho, že by váš Android mohol nahradiť vašu peňaženku, môže ponúknuť oveľa viac. Môže nahradiť aj zväzok kľúčov, ktoré nosíte denne vo vrecku. Ako je to možné?

Spoločnosť Yale predstavila na CEDIA Expo rad motorizovaných dverových zámok s označením “Real Living Line”, ktoré podporujú NFC technológiu. To znamená, že okrem platieb si budete môcť telefónom otvoriť aj dom či byt! Nový rad zámkov je kompatibilný aj so ZigBee a Z-Wave Systems – domáce automatizačné systémy, a ponúka aj kompatibilitu pre existujúce Assa Abloy mobilné kľúče, ktoré umožňujú užívateľom bezpečne ukladať ich digitálne heslá v telefóne. Fungovanie týchto zámkov si môžete pozrieť na nasledujúcom videu:

Nové NFC zámky sú len ďalším znamením toho, že NFC technológia je pripravená ohúriť trh s elektronikou a tak aj zmeniť váš Android telefón na peňaženku či digitálny kľúč. Čo si o NFC myslíte vy? Aké bude ďalšie využitie tejto technológie?

Zdroj: CEPro.com

26.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+