MojAndroid

Konečne. Na túto zmenu sme čakali roky, no predsa sa jej možno dočkáme. Google rozmýšľa nad tým, že zmení systém oprávnení aplikácií tak, aby si používateľ mohol ešte pred inštalovaním aplikácie vybrať, k čomu jej povolí prístup. Podobne to funguje na konkurenčnej platforme iOS, ktorá túto vymoženosť častokrát vyťahuje pri svojej obhajobe. O tom, či Google sprístupní “voliteľné oprávnenia”, sa dozvieme už koncom tohto mesiaca na konferencii Google I/O 2015.

Náš tip
Google I/O sa tento rok bude konať 28. – 29. mája

O tom, že Google pripravuje túto významnú zmenu, informoval portál Bloomberg. Ten dodal, že by si používatelia mohli konečne pred inštaláciou aplikácie vybrať, či jej povolia používanie kamery, GPS, kontaktov či ďalších vecí v Android zariadení. Je možné, že Google novú funkciu sprístupní až v pripravovanom Androide M, ktorý však má byť predstavený rovnako na Google I/O. Necháme sa prekvapiť, čo všetko si pre nás Google pripraví, no určite sa na budúce zmeny v Androide veľmi tešíme.

Náš tip
Bude Android M predstavený na Google I/O 2015?

Zdroj: Bloomberg

8.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+