MojAndroid

Chyba bola objavená na Nexus zariadeniach s Androidom vo verziách 4.3 a 4.4. V princípe ide o chybu, kvôli ktorej sa telefón pri prijímaní určitého typu SMS správ reštartuje a v niektorých prípadoch dokonca vypne dátové služby. Zariadenie sa tak na krátku dobu stáva nepoužiteľné alebo bude bez prístupu k dátovým službám, dokým sa znova nepripojí.

Android_Duel_Nexus4_Nexus5_9

Zasielaním hromadných Flash SMS správ – približne 30 -, môže prístroj zamrznúť alebo sa dokonca samovoľne reštartovať. Ak je vaša SIM chránená PIN kódom, tak sa po reštarte nepripojí k mobilnej sieti a potrebný bude ďalší reštart zariadenia. Kým tak nespravíte, nebudete môcť telefonovať, SMS-kovať, dokonca ani surfovať po webe. Pre upresnenie, SMS správa typu Flash sa v systéme zobrazuje vždy navrchu v podobe vyskakovacieho okna a to bez akéhokoľvek zvukového upozornenia. Ak si prichádzajúce správy nevšimnete, začnú sa “kopiť” a ak ich počet presiahne určitú hranicu, tak operačný systém sa začne chovať tak, ako sme popisovali vyššie.

Developer, ktorý objavil tento problém, Bogdan Alecu, ďalej poznamenáva, že výnimočne k reštartu nemúsí dôjsť. V takomto prípade telefón umožňuje zasielanie SMS správ a vykonávanie telefonátov,  mobilné dátové spojenie však ostane prerušené, kým nedôjde k manuálnemu reštartu. 

Zdroj: Androidcommunity

30.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+