MojAndroid

Google dnes vydal druhé vydanie developerskej verzie Androidu M, ktorý po prvýkrát verejnosti predstavil na vývojárskej konferencii Google I/O. Nová verzia OS, ktorá prináša niekoľko noviniek a opráv, je dostupná v podobe systémových obrazov pre Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player.

Najnovší build Androidu M nesie označenie MPZ79M a dostupný je prostredníctvom stránok Googlu. Update bude pre majiteľov Nexusov s Androidom M distribuovaný aj prostredníctvom OTA, a to už niekedy v nasledujúcich dňoch. Zmeny v builde zahŕňajú modifikácie v povoleniach externých úložísk, konektivity WiFi a Bluetooth. Konektivita prostredníctvom USB je po novom natívne nastavená na nabíjanie, prípadne pripojenie za účelom prenosu dát je nutné povoliť samotným používateľom. V zozname zmien pribudli aj nové API a niekoľko opráv chýb. Viac info o novinkách as dozviete z oficiálnej stránky Googlu.

Náš tip
NÁVOD | Ako si nainštalovať Android M na Nexus 5, Nexus 6 a Nexus 9

Zdroj: Google

 

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+