MojAndroid

V slede noviniek, ktoré vám denne prinášame, ste určite zaregistrovali správu o tom, že na trh už čoskoro príde nové zariadenie – tablet Nexus 9. Ten má byť predstavený 16. októbra na samostatnej udalosti, ktorú bude hostiť HTC a Google. Spolupráca týchto dvoch firiem nie je náhodná a pre oboch je dôležitá. HTC v týchto chvíľach pracuje aj na ďalších projektoch, už začiatkom októbra chce predstaviť selfie smartfón a kameru pre extrémne športy. O nich ale nie je tento článok.

Prečo je Nexus 9 takým dôležitým pre Google aj HTC? Z pohľadu spoločnosti Google ide o ďalšie zariadenie s označením Nexus, takže mu mnohí neprikladajú vysokú dôležitosť. Opak je ale pravdou. Google si spoločnosť HTC nezvolil len tak a chce ukončiť doterajší monopol dvoch spoločností – LG a Asus. Ide o podobný prípad ako pri Nexuse 10, ktorý vyrobil Samsung. Google jednoducho potrebuje dokázať, že aj iný výrobcovia si zaslúžia vyrobiť zariadenie s označením Nexus, čo je akousi značkou kvality a pocty zo strany Googlu. Dôkazom kvality spoločnosti HTC sú ich posledné dve vlajkové lode – HTC One M7 a HTC One M8, ktoré na trhu dokázali kvalitou spracovania poraziť mnohé zariadenia iných značiek. Google chce, aby bol rovnako kvalitný aj Nexus 9, ktorý má mimochodom prísť na trh s procesorom Tegra K1 a má byť akousi renesanciou tabletov s Androidom, ktoré sa v poslednej dobe (veľkých smartfónov) prehliadajú.

htc-one-m7

Ešte dôležitejším je Nexus 9 pre spoločnosť HTC. Tá sa totižto už dlhšie trápi s finančnými problémami a bojuje s tým, aby jej čísla boli zelené. Nexus 9 je rozhodne zariadením, ktoré ich stratu môže vyrovnať, najmä ak ponúkne dobrý pomer ceny a výkonu, čo bolo doteraz pri Nexus zariadeniach smerodajným. Uvidíme teda, ako sa HTC popasovalo s touto výzvou a čo prinesie nový Nexus 9. My v redakcii sa ho už nevieme dočkať a dúfame, že sa ešte tento rok dostane aj na Slovensko. Ako sa k novému Nexus tabletu staviate vy? Plánujete jeho kúpu?

Zdroj: WSJ, foto: mkalty

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+