MojAndroid

Google a HTC tento rok spoločne predstavili nepochybne jeden z najlepších tabletov. Spojenie veľkého displeja s pomerom strán 4:3 a výkonného procesora NVIDIA Tegra K1, robí z Nexusu 9 jeden z najvýkonnejších strojov dostupných na trhu. Novinka však má problém s hardvérovými tlačidlami, ktorými sa ovláda zapnutie tabletu a hlasitosť. Tie sú zapustené takmer na úroveň tela a tak sú len veľmi ťažko nahmatateľné, na čo sa sťažovalo viacero nových majiteľov Nexusu 9. Zdá sa však, že HTC a Google sú si problému vedomí a učinili potrebné kroky na jeho odstránenie.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 9 – zatiaľ najlepší Nexus tablet

Používatelia portálu Redit hlásia, že najnovšie kusy vyrobené v novembri už takouto chybou nedisponujú. HTC sa údajne podarilo čiastočne eliminovať aj presvitanie podsvietenia, ktoré síce nezmizlo úplne, no podľa slov nových majiteľov je viditeľné v oveľa menšej miere. HTC o zmenách oficiálne neinformovalo a spomínané zmeny sa udiali v tichosti. Súčasní majitelia tak pravdepodobne nárok na výmenu mať nebudú.

Podobný prípad tichých opráv sa udial už aj v minulosti pri Nexuse 4. Sklo na tomto smartfóne zvyklo v prvých várkach praskať, pričom výrobca až neskôr učinil zmeny, ktoré mali tomu zabraňovať.

Náš tip
Nexus 4: Malé zmeny v dizajne plastového krytu a kamery

Zdroj: pocketnow

29.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jozef Dodži Mikuláš

  Reddit sa pise s dvoma “r”.

  • janzour

   Prvy krat si to napisal spravne asi si chcel napisat ze”Reddit sa pise s dvoma “d”. :)

 • Džejzs Nazaretský

  co to je kur*va za jazyk? “…neskôr UČINIL zmeny…”

  namiesto biblickej slovenciny skuste bezne vyrazy. Tip pre vas: zacnite napriklad slovnik slovenskeho jazyka pre skolu a PRAX.

 • marco

  To isté bolo aj s Nexus 5 – tiež dva mesiace po príchode Nex5 vynovili tlačidlá hlasitosti a zväčšili otvory repráku. Treba stále dva-tri mesiace počkať, nech vychytajú chyby a znížia cenu a potom kúpiť.

+