MojAndroid

Nexus 7 bol koncom júla predstavený v dvoch verziách s vnútornou pamäťou 8 a 16GB. Bez možnosti rozšírenia pamäte pomocou pamäťových kariet, môže práve tento parameter odradiť potencionálneho zákazníka od kúpy tabletu. To by sa však malo už čoskoro zmeniť, keďže už nejaký ten čas sa objavujú informácie o tablete Nexus 7 s 32GB internou pamäťou.

Nexus 7 s dátovým úložiskom 32GB sa už objavil v niekoľkých online obchodoch a jednému šťastlivcovi z Číny dokonca namiesto 16GB modelu poslali 32GB verziu. Najnovšie správy dokonca hovoria o tom, že 32GB Nexus 7 nahradí súčasný model s internou pamäťou 16GB. Kúpiť sa pritom bude dať za rovnakú cenu ako 16GB model. To nie je prekvapujúce, keďže ceny flash pamätí neustále klesajú a cenový rozdiel medzi 16 a 32 GB flash pamäťou je minimálny. Hoci stále chýba podpora pre pamäťové karty micro SD, kapacita 32GB by mala postačovať aj tým náročnejším používateľom.

Spoločnosť Asus Slovensko exkluzívne pre MojAndroid.sk potvrdila, že 32GB verzia Nexus 7 s podporou 3G, sa bude predávať a to aj na Slovensku. Predbežný termín uvedenia na trh je zatiaľ stanovený na december. Potencionálni záujemcovia, si tak pravdepodobne už v decembri budú môcť vybrať z dvoch modelov – 16GB WiFi verzie a 32GB modelu s podporou 3G.  Akonáhle sa dozvieme ďalšie podrobnosti ohľadom ceny a dostupnosti, budeme vás informovať.

Zdroj/Foto: Asus Slovensko/ phandroid

11.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+