MojAndroid

Jean-Baptiste Queru, technický vedúci pre Google Android Open-Source Project (AOSP), prostredníctvom Android Building group oznámil, že nový Android vo verzii 4.1.2 bude publikovaný do AOSP ešte dnes. Nová verzia je minoritným updatom k Androidu 4.1.1 Jelly Bean.

 

Za zmienku tiež stojí fakt, že LG Optimus Nexus na fotografiách, ktoré sme vám priniesli dnes ráno tiež beží na Androide 4.1.2, čo pridáva špekuláciám o tomto telefóne na dôveryhodnosti. Update na novšiu verziu Androidu by v blízkej dobe mali dostať aj Nexus zariadenia, ako Galaxy Nexus, Nexus S či Motorola Xoom. Pre Nexus 7 bola aktualizácia už spustená, má veľkosť 31.3MB  a nesie označenie buildu JZO54K. Zatiaľ je k dispozícii pre malú skupinu zariadení, no už čoskoro by mala byť dostupná pre všetkých. Update prináša chýbajúci landscape režim pre 7 palcové tablety, opravy chýb a ďalšie vylepšenia výkonu či stability.

Aktualizované 12.10.2012 (pôvodný článok bol publikovaný 9.10.2012)

Nový Android 4.1.2 je si môžu majitelia Nexusu 7 nainštalovať už aj Na Slovensku. Stiahnuť by sa mal dať prostredníctvom oficiálnej OTA aktualizácie, ktorej   dostupnosť overíte priamo v nastaveniach tabletu –> Nastavenia–>Informácie o tablete–>Aktualizácie systému–>Skontrolovať. Ak sa vám aktualizácia náhodou ešte neobjavila, môžete svoj Nexus 7 vyskúšať aktualizovať aj manuálne. Návod nájdete v našom článku “Nexus 7: Ako manuálne aktualizovať tablet na verziu Android 4.1.2 [NÁVOD]“.

Za tip ďakujeme Romanovi Š.

Zdroj: androidpolice

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+