MojAndroid

Google s predstavením nového Androidu 5.0 prináša prísľub skorej aktualizácie aj pre staršie zariadenia. Hoci prvé správy naznačovali, že update pre zatiaľ bude k dispozícii iba pre novšie verzie Nexus zariadení, a teda pre Nexus 7 (2013), Nexus 10, či Google Play edície smartfónov. Iskrička nádeje pre majiteľov starších zariadení však vzplanula po oznámení, že najnovší Android dostane aj dvojročný Nexus 4. Teraz už vieme, že  aktualizáciu na Android 5.0 Lollipop dostane aj starší tablet Nexus 7 (2012).

Google teda spĺňa svoje sľuby o rýchlych aktualizáciách aj pre staršie zariadenia, čo určite teší všetkých majiteľov Nexusu 4, tak aj Nexusu 7 z roku 2012. Otázne je, či sa majitelia starších zariadení už nerozhodnú pre výmenu a nebudú už skôr rozmýšľať nad kúpou nového Nexusu 9, ktorý ponúka vysoký výkon a najmä väčšiu obrazovku s pomerom strán 4:3. Každopádne, je skvelé vidieť, že Google nezabúda ani na staršie zariadenia.

Zdroj: androidauthority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+