MojAndroid

Nexus 6P má podľa hlásení problémy s náhodnými reštartami a vypínaním. Podľa najnovších zistení je tento problém úzko spätý s ukazovateľom zostávajúcej kapacity batérie. Smartfón, ktorý je na trhu už viac ako rok, sa totižto sám od seba vypne po dosiahnutí určitej kapacity. Viacerí používatelia zaznamenali vypínanie zariadenia pri nízkej úrovni s ukazovateľom nabitia na hodnote 15%. Objavili sa ale aj prípady, kedy Nexus 6P vypovedal službu už pri 60%.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Niektorí používatelia hlásili problémy už dlhšiu dobu, po nejakej dobe sa však zdá, že so spomínanou chybou sa stretáva čoraz viac majiteľov Nexusu 6P. Čo ju spôsobuje sa zatiaľ nevie, zdá sa však, že by mohlo ísť aj o chybu hardvérového pôvodu. Iní sa zas domnievajú, že problematická je aktualizácia na Nougat, po ktorej sa problémy začali objavovať. Každopádne, Google sa zatiaľ k problému nevyjadril, veríme však, že pracuje na aktualizácii, ktorá ho čoskoro opraví.

Stretli ste sa s touto chybou na vašom Nexuse 6P aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: XDA developers

22.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+