MojAndroid

Nexus 6P má podľa hlásení problémy s náhodnými reštartami a vypínaním. Podľa najnovších zistení je tento problém úzko spätý s ukazovateľom zostávajúcej kapacity batérie. Smartfón, ktorý je na trhu už viac ako rok, sa totižto sám od seba vypne po dosiahnutí určitej kapacity. Viacerí používatelia zaznamenali vypínanie zariadenia pri nízkej úrovni s ukazovateľom nabitia na hodnote 15%. Objavili sa ale aj prípady, kedy Nexus 6P vypovedal službu už pri 60%.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Niektorí používatelia hlásili problémy už dlhšiu dobu, po nejakej dobe sa však zdá, že so spomínanou chybou sa stretáva čoraz viac majiteľov Nexusu 6P. Čo ju spôsobuje sa zatiaľ nevie, zdá sa však, že by mohlo ísť aj o chybu hardvérového pôvodu. Iní sa zas domnievajú, že problematická je aktualizácia na Nougat, po ktorej sa problémy začali objavovať. Každopádne, Google sa zatiaľ k problému nevyjadril, veríme však, že pracuje na aktualizácii, ktorá ho čoskoro opraví.

Stretli ste sa s touto chybou na vašom Nexuse 6P aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: XDA developers

22.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • IQLogic

  “ČO JU SPÔSOBUJE SA ZATIAĽ NEVIE, ZDÁ SA VŠAK, ŽE BY MOHLO ÍSŤ AJ O CHYBU HARDVÉROVÉHO PÔVODU.”
  Akože sa nevie? Podľa mňa to je úplne jasné. Poddimenzovaný akumulátor!!! Neustále prehrievanie počas používania/nabíjania, neustále zmenšovanie hrúbky, neustále hlboko podpriemerné kapacity, … Tie akumulátory sa veľmi rýchlo opotrebujú, zvyšuje sa vnútorný odpor a akonáhle telefón začne odoberať vyšší el. prúd, dôjde k poklesu napätia. A keďže telefóny určujú kapacitu akumulátora práve podľa úrovne napätia, daný pokles spôsobí vypnutie telefónu.
  Rovnaké problémy má viacero telefónov, napríklad moje bývalé LG G3 – akumulátor vymenený v rámci záruky.
  P. S. Ste zabudli CAPS LOCK vypnúť? :D

  • Dano3266

   :D caps lock článok som veru ešte nevidel.

  • Michal Chabada

   Dakujeme za upozornenie, aspon sme si vyskusali, ze clanky s CAPS LOCKom nebudu mat asi uspech :-)

   Uz je to opravene, bola to chyba v html kode.

 • Kristián

  Od toho pisma ma bolia oci :D

  To je jasne ze to je chyba baterky, vymenit a hotovo :D

 • SimSon

  Za ten CapsLock by si autor zasluzil trstenicou po paprciach! Co to ma byt? Sa hrate na pubisov na pokeci, ci co?

 • Vdaka za upozornenia, uz sme styl pisma opravili :) Samozrejme, nebol to zabudnuty Caps Lock, ale nejaky sibalsky kusok html kodu :)

 • Marcel

  Ešteže žiadny problém nemám zatiaľ :)

 • Tomáš Petrík

  Tento problem sa vyskytol aj mne – a tak ako spominaju v komentaroch na roznych strankach aj dalsi pouzivatelia, aj mne sa to deje pri nizkej teplote, vonku.

+