MojAndroid

Google a Huawei musia spoločne riešiť nový a pomerne vážny problém. Nový smartfón Nexus 6P, ktorý bol vytvorený v ich kooperácii, totižto trpí vážnym nedostatkom. Ochranné sklíčko fotoaparátu bez akéhokoľvek zásahu používateľov samovoľne praská. Skupina dotknutých používateľov sa združila na známom fóre reddit, kde tento problém verejne rozoberajú. Niekoľko používateľov dokonca zažilo samovoľné prasknutie ochranného skla displeja na úplne rovnakom mieste.

Dôvodom tohto nedostatku môže byť rozpínanie a následné sťahovanie kovovej konštrukcie pri vyššej (napr. pri hraní hier) alebo nižšej (používanie zariadenia v exteriéri) teplote. Nexus 6P však nie je prvým zariadením s podobným problémom. V minulosti sa takéto nedostatky objavili aj na Nexuse 4, ktorý má ochranné sklo na prednej aj zadnej strane. Google posiela poškodené zariadenia priamo Huawei-u, ktorý je podľa Googlu zodpovedný za akékoľvek výrobné vady. Hoci týmto nedostatkom trpí iba niekoľko používateľov, rozhodne ho treba pred spustením ďalšej produkcie Nexusu 6P odstrániť.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Zdroj: Reddit

9.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+