MojAndroid

Pretým ako spoločnosť Google začala vydávať svoje vlajkové lode Google Pixel, vydávala v spolupráci s ostatnými výrobcami rad smartfónov Nexus. Tie mali zaručenú 2-ročnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Android a 3-ročnú aktualizáciu mesačných bezpečnostných záplat. Modely Nexus 6P a Nexus 5X z roku 2015 boli naposledy aktualizované na Android 8.1 Oreo a nedá sa predpokladať, že budú po troch rokoch ešte aktualizované na Android 9.0 Pie. Teraz ale dostávajú aspoň svoju poslednú zaručenú bezpečnostnú záplatu. Záplata by mala byť dostupná ako OTA.

Obidva telefóny boli uvedené na trh v septembri roku 2015. Menší Nexus 5X bol vyrobený spoločnosťou LG a priniesol 5,2 palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 12 megapixelový fotoaparát s možnosťou natáčať 4K videa. Väčší Nexus 6P bol vyrobený spoločnosťou Huawei a priniesol 5,7 palcový AMOLED displej s 2K rozlíšením, vyšší procesor Qualcomm Snapdragon 810 a taktiež 12 megapixelový fotoaparát s možnosťou natáčať 4K videá. Napriek tomu, že od Googlu sa u starých Nexusov nedá čakať aktualizácia na Androi 9.0 Pie, stále majú podporu komunity XDA.

8.11.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+