MojAndroid

Nexus smartfóny neboli nikdy veľmi obľúbené pre kvalitu ich fotoaparátov, čo by sa však s príchodom novej generácie mohlo zmeniť. Podľa testov známeho portálu DxOMark, patrí väčší Nexus 6P k najlepším fotomobilom súčasnosti. Konkrétne sa v ich rebríčku umiestnil na výbornom druhom mieste, hneď za súčasného kráľa Samsung Galaxy S6 edge.

Za takto výborným umiestnením stojí nepochybne použitie nového 12,3 MPx snímača s väčšími pixelmi. Novinke ale chýba optická stabilizácia, čo však podľa Google nepredstavuje žiadny problém a dokázali to aj testy DxOMark. Nový fotoaparát má okrem nového typu snímača aj optiku so svetelnosťou  f/2.0 a duálny dvojtónový LED blesk. Aj napriek absencii optickej stabilizácie dokázal Nexus 6P kvalitatívne poraziť zariadenia ako LG G4, iPhone 6 Plus, Galaxy Note 4 a veľa ďalších.

Hlavné plusy fotoaparátu podľa DxOMark:

  • Výborné detaily pri fotení v zhoršených svetelných podmienkach – zatiaľ najlepšie z testovaných zariadení
  • Dobré zachovanie detailov pri fotení vo vonkajších prostrediach
  • Rýchle a presné zaostrovanie vo všetkých podmienkach
  • Dobré vyváženie bielej a farebná vernosť
  • Blesk s dobrým vyvážením bielej a zachovaním farieb

Hlavné mínusy fotoaparátu podľa DxOMark:

  • Viditeľné nezrovnalosti v expozícii, farbách, textúre a šume v dôsledku aktivovania HDR+ režimu v zlých svetelných podmienkach.
  • V scénach s vysokým dynamickým rozsahom sú fotografie niekedy prepálené
  • Po stlačení spúšte je fotografia vytvorená skôr ako sa dokončí zaostrovanie

Výborne si Nexus 6P počínal aj pri testovaní videa, ktoré je má dobre podanie farieb, vyváženie bielej, či presné a rýchle zaostrovanie. Mínusmi sú však pomerne výrazný jello efekt a nežiadúce preostrovanie pri pohybe. Taktiež v zlých svetelných podmienkach dochádza k strate detailov. Každopádne, výsledky hovoria samé za seba a Nexus 6P je tak aspoň podľa DxOMark druhým najlepším fotomobilom. Sme zvedaví, ako si bude počínať pri našom testovaní.

Zdroj: dxomark

 

30.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+