MojAndroid

Smartfón Motorola Nexus 6 vyvolal už tradične veľa záujmu. Opäť ide o špičkové zariadenie plné najmodernejších technológií. Podobne, ako na predchádzajúcich modeloch smartfónov Motorola, aj tento dokáže zobraziť upozornenia priamo na obrazovke pomocou funkcie Ambient screen. Možno aj preto užívatelia nehľadali žiadnu inú LED diódu, ktorá by upozorňovala na zmeškané udalosti. Nexus 6 ju napriek tomu skutočne má.

nexus-6-rgb-dioda-1 nexus-6-rgb-dioda-2 nexus-6-rgb-dioda-3

Dióda je umiestnená za reproduktorom pre hlasové hovory nad displejom. Podľa všetkého dokáže zobraziť červenú, zelenú a modrú farbu. Už v minulosti sa stalo, že zariadenia mali predinštalovanú diódu, ktorá upozorňovala užívateľov napr. na kritickú úroveň batérie, resp. blikala iba vtedy, keď sa smartfón nabíjal, no úroveň nabitia batérie nebola dostatočná ani na zapnutie zariadenia. Do takejto situácie sa užívatelia často nedostávajú, preto aj chvíľu trvalo, kým sa informácie o takejto dióde objavili. RGB dióda na smartóne Nexus 6 je pritom plne prispôsobiteľná pomocou aplikácií v obchode Play, ktoré dokážu pracovať aj s takýmito skrytými diódami. Pre ich správne fungovanie bude zrejme potrebný ROOT, no Nexus 6 je určený práve na to a so získaním ROOT práv by nemal byť v tomto prípade žiaden problém.

Zdroj: XDA via Android Police

22.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+