MojAndroid

Predposledný smartfón z línie Nexus v posledných dňoch neteší svojich majiteľov. Tí sa začali ozývať z celého sveta s tým, že ich Nexus 6 sa odrazu odmieta pripojiť k LTE sieťam. Zatiaľ boli zdokumentované prípady v USA, Kanade, Mexiku, Austrálii, Fínsku, Švédsku, Nemecku a Hong Kongu.

Mnohí používatelia z týchto oblastí sa jednoducho so svojim smartfónom teraz nevedia pripojiť k LTE sieťam. V niektorých krajinách sa to týka iba konkrétneho operátora, inde je problém celoplošný. Google už priznal, že o chybe vie a spolu s Motorolou pripravuje opravu.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6 – výkonný obor plný kompromisov

nexus-6-20

Doteraz si používatelia mysleli, že za chybou stojí posledná bezpečnostná aktualizácia. Neskôr sa ukázalo, že chybu majú zariadenia aj s augustovou aj júlovou aktualizáciou, a to bez ohľadu na to, či fungujú s predinštalovaným systémom alebo alternatívnou ROM. Nám ostáva už iba veriť, že sa Google poponáhľa a problém opraví čo najskôr. Ako ste na tom vy? Zaregistrovali ste podobný problém? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: Google Product Forums via PhoneArena

5.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+