MojAndroid

V spojení s novým modelom Nexus smartfónu, ktorý zastrešuje spoločnosť Google sme mohli v posledných týždňoch sledovať mnohé úniky a špekulácie. Včera sme sa dokonca dozvedeli, že Nexus 6 by mohol byť predstavený spolu s Nexusom 9 už 15. alebo 16. októbra. Dnes sa k týmto správam vyjadril renomovaný denník The Wall Street Journal, ktorý sa aj v minulosti ukázal, ako hodnoverný zdroj informácií o mobilných zariadeniach.

Podľa zdrojov WSJ, ktorí sú “oboznámení so situáciou” bude 5,9-palcový Nexus 6 (tiež známy ako Motorola Shamu) predstavený verejnosti ešte v aktuálnom mesiaci, hoci nebol presne špecifikovaný dátum. V správe sa citujú osobnosti, ako Ankit Jain, CEO a zakladateľ startupu Quettra a bývalý výkonný zamestnanec Googlu, podľa ktorého sa Google snaží dostať do segmentu smartfónov s väčším displejom. Spoločnosť údajne nechce spraviť rovnakú chybu, akú spravil Apple, keď niekoľko rokov ignoroval dopyt trhu po väčších telefónoch.

Podľa predchádzajúcich správ vieme, že novinka z čistým Androidom bude vybavená výkonným čipom Qualcomm Snapdragon 805 s taktom 2,65 Ghz a grafickou jednotkou Adreno 420. Rozmerný 5,9-palcový displej ponúkne vysoké rozlíšenie 1440 x 2560 pixelov a veľkosť pamäte RAM bude 3 GB. Podľa toho sa bude jednať o skutočný high-end, no od Googlu očakávame aj rôzne dodatočné novinky, inovácie alebo funkcie, ktoré posunú mobilný segment ďalej.

Tešíte sa na nový Nexus 6 ? 

Zdroj: androidauthority

10.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+