MojAndroid

Medzi prednosti nového Nexusu 6 patrí 6-palcový QHD displej, výkonný čipset Snapdragon 805, prípadne 13-Mpix fotoaparát s optickou stabilizáciou. Doteraz sa však medzi jeho prednosťami nespomínala odolnosť voči vode.

Pravda je však taká, že istú odolnosť voči vplyvom vody Nexus 6 má, hoci sa v tomto smere nemôže porovnávať napríklad so Samsungom Galaxy S5, ktorý disponuje odolnosťou v zmysle certifikátu IP67. Nexus 6 však disponuje podobnou nanovrstvou ako napríklad predchádzajúce smartfóny Motorola Moto G či Moto X, ktorá má vnútornosti telefónu ochrániť pred vodou.

Túto vlastnosť telefónu sa rozhodol otestovať istý chlapík, ktorý Nexus 6 na chvíľu ponoril do vody a navyše ho ešte bezdrôtovo nabíjal. V porovnaní s 30-minútovým kúpeľom, ktorému bola kedysi podrobená Moto G, je to síce málo, ale podľa videa to vyzerá tak, že Nexus 6 prežije nechcený pád do vody či obliatie tekutinou bez úhony, čo môže byť v niektorých prípadoch neoceniteľné. Navyše, ako sa vyjadril autor videa, telefón aj počas ďalších dní po kúpeli fungoval bezproblémovo a nejavil žiadne známky poškodenia.

Zdroj: phonearena.com

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+