MojAndroid

Google Nexus 6 už nedostane žiadnu aktualizáciu na novší operačný systém ako Android Nougat, no pre smartfón, ktorý je na trhu už vyše troch rokov, to nie je až také zlé. Naneštastie, posledná aktualizácia na Nougat sa nedostala na všetky zariadenia. Môže za to chyba, ktorá to jednoducho znemožňovala.

Google Nexus 6

Google Nexus 6 je smartfón, ktorý pre spoločnosť Google vyrobila Motorola. Oficiálne bol predstavený v novembri 2014 a obsahoval veľmi slušnú výbavu. Základom je veľký, 5,96″ AMOLED displej s QHD rozlíšením. Srdcom telefónu je procesor Qualcomm Snapdragon 805, ktorému pomáhajú 3 GB operačnej pamäte. V čase predstavenia bol v smartfóne nainštalovaný Android Lollipop. Veľkosť vnútorného úložiska bola 32/64 GB, fotoaparát ponúkol rozlíšenie 13 megapixelov. Smartfón je napájaný batériou s kapacitou 3220 mAh.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6 – výkonný obor plný kompromisov

Google sa niekoľkokrát pokúšal aktualizovať modely, ktoré aktualizované neboli, no neúspešne. Najnovšia aktualizácia, ktorá práve vychádza, by mala byť už funkčná na všetkých zariadeniach a tak by sa nemalo stať to, čo naposledy. Google už zverejnil súbory s aktualizáciou, takže ak ju váš smartfón neponúkol automaticky, je možné ju stiahnuť manuálne zo stránok Google. Aktualizácia je primárne určená pre zariadenia T-Mobile v USA, no pravdepodobne by mala fungovať na všetkých zariadeniach, bez ohľadu na operátora. Neobsahuje žiadne nové funkcie, dokonca ani nový bezpečnostný patch. Ten je stále z októbra minulého roka.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+