MojAndroid

Komunita XDA Developers môže byť veľmi šialeným miestom, kde sa na dennom poriadku menia custom ROM a pretaktúvajú procesory k neuveriteľným číslam. Avšak niekedy sa môže jednať o úpravy, ktoré vyžadujú otvorenie konštrukcie zariadenia. Používateľovi Cathair2096 odišiel Nexus 5X po záručnej lehote a preto mu neostávalo nič iné ako poslať zariadenie súkromnému opravárovi. Spomínaný opravár sa mu sám ponúkol pridať ďalšie 2 GB RAM, keďže pracoval na výmene SoC, a výsledok už poznáte.

Náš tip
Google po prvýkrát v histórii poslal na Nexus zariadenie aktualizáciu s downgrade-om

XDA užívateľ zdieľal aj screenshot z Nexus 5X (Android 7.1.2), ktorý nevyzerá nijako falošne. To len dokazuje, že Nexus 5X sa dá so šikovnými rukami a správnymi nástrojmi jednoducho upgradovať na 4 GB RAM. Aj keď vám asi Qualcomm nepredá Snapdragon 808 SoC + 4 GB RAM, stále sa dá zo staršieho pokazeného zariadenia (rozbitý displej, mŕtva batéria) vybrať SoC so 4 GB RAM.

Táto operácia nie je vhodná pre začiatočníkov, je to náročnejšie ako výmena displeja, a vyžaduje to precízne a drahé nástroje na opravu. Každopádne tento užívateľ zaplatil za celý servis aj s upgradom len 60$. Teraz môžeme ľutovať, že tu táto možnosť nebola pred pár rokmi, keď zariadenia strednej triedy mali aj 512 MB RAM.

Zdroj: PhoneArena

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+