MojAndroid

O USB-C kábloch sme už niekoľkokrát písali a často šlo o pomerne negatívne skúsenosti používateľov. Výrobcovia sa spočiatku neunúvali dbať o to, aby boli káble kvalitné a neraz to vyústilo až do zničenia zariadenia. Teraz sa objavili informácie aj o tom, že overené a spoľahlivé káble, resp. nabíjačky, môžu spôsobiť škody na zariadeniach, pre ktoré nie sú určené.

Náš tip
USBCheck je aplikácia, ktorá skontroluje kvalitu USB-C kábla

Napríklad nabíjačky zo smartfónov Nexus 5X a Nexus 6P by ste určite nemali používať na žiadnych iných zariadeniach a dokonca by ste ich nemali meniť ani medzi týmito dvomi modelmi. Ako zistil Nathan K., takéto experimentovanie môže vyústiť do nepríjemností. Tieto nabíjačky s káblami sú totiž nakonfigurované pre jedno konkrétne zariadenie a na iných zariadeniach by mohli spôsobiť prebitie či prehrievanie. Ani jedno z toho nevplýva pozitívne na batériu a ani na samotné zariadenia a opakované použitie nesprávnej nabíjačky môže spôsobiť nenávratné poškodenie zariadenia.

Ak káble použijete napríklad pre pripojenie USB rozbočovača, môže dôjsť k pokazeniu jeho vypínača. To spôsobí, že rozbočovač bude neustále zapnutý a nebude možné ho vypnúť. Stále tak platí, že mnohé USB-C káble nie sú stopercentne bezpečné. Pri bežnom používaní nás to síce obmedzovať nemusí, no nemôžeme sa spoľahnúť na takú flexibilitu, akú ponúkali štandardné USB káble.

Zdroj: Reddit via Android Community

9.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+