MojAndroid

Nexus smartfóny sú v komunite fanúšikov Androidu veľmi obľúbené. Dôvod je jednoduchý – včasné aktualizácie. Vďaka tomu si používatelia Nexusov môžu vyskúať nové funkcie aktuálnej verzie systému oveľa skôr ako drvivá väčšina ľudí po celom svete. Žiaľ, ani Nexus zariadenia nie sú oficiálne podporované donekonečna a s príchodom každej novej verzie systému sa s niektorými musíme rozlúčiť.

Po príchode nového Androidu 7.0 Nougat je to ikonický Nexus 5. Ten patrí medzi najobľúbenejšie Nexusy v histórii. Dopĺňa ho aj tablet Nexus 7 (2013), ktorý tiež nedostane oficiálnu aktualizáciu na nový Android Nougat.

Nexus-update-schedule-640x714
Dátum ukončenia podpory Nexus zariadení

Fanúšikovia Androidu ale majú radi Nexusy aj z iného dôvodu. Tým je neoficiálna podpora developerov tretích strán, ktorí často sprístupňujú ROM s novými verziami systému aj niekoľko rokov po skončení oficiálnej podpory. Ak aj vlastníte Nexus 5 alebo Nexus 7, je veľmi pravdepodobné, že budete mať k dispozícii nejakú upravenú ROM s novým systémom Android Nougat. Ak ale nepatríte medzi fanúšikov ROOT-ovania, budú vám musieť stačiť bezpečnostné aktualizácie, ktoré budú zariadenia dostávať minimálne tri roky od ich oficiálneho predstavenia.

Zdroj: Google Support via Phandroid

23.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+