MojAndroid

Podľa niektorých neoverených tvrdení by sme sa nového Nexusu 5 od Google mohli dočkať už 1. novembra, teda tento piatok. Žiadne veľké prekvapenie sa zrejme konať nebude, nakoľko správ o tomto pripravovanom smartfóne sa už vyrojilo neúrekom a týkali sa kompletne hardvérovej aj softvérovej výbavy, konštrukcie, materiálov, dizajnu a aj cien.

Nexus 5 BaseMark X 1

Videli sme už aj oficiálne fotografie Nexusu 5 a zo špecifikácií okrem iného vieme, že bude obsahovať 4,95 palcový Full HD displej a výkonný čipset Snapdragon 800. Zatiaľ sme však nevedeli, ako si Nexus 5, ktorého dušou bude nový Android 4.4 KitKat, poradí s benchmarkovými testami.

Vďaka ďalšiemu úniku však už ani to nie je tajomstvom. Nexus 5 bol podrobený testovaniu v BaseMark X, čo je multiplatformný benchmarkový test, ktorého cieľom je hlavne otestovať vhodnosť zariadení na herné využitie. Nuž a Nexusu 5 sa v tomto teste naozaj darilo, dosiahol totiž o 8% vyššie skóre ako jeho „súrodenec“ LG G2, ktorý obsahuje takmer rovnaké komponenty, ale beží na aktuálnom Androide 4.2.2. V porovnaní so svojím predchodcom, Nexusom 4, je dokonca dvakrát výkonnejší.

Nexus 5 BaseMark X 2 Nexus 5 BaseMark X 3

Celkovo sa Nexus 5 v databáze zariadení umiestnil na druhom mieste, predbehol ho len iPhone 5S, ktorý má však oveľa nižšie rozlíšenie displeja. Každopádne, kombinácia nového „železa“ od LG a nového softvéru od Google sa zdá byť naozaj brutálna a zrejme sa v prípade nového Nexusu máme naozaj na čo tešiť.

Náš tip
Biely Nexus 5 predstaví Google 1. novembra. Pozrite si, ako bude vyzerať

 Zdroj: gsmarena.com

30.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+