MojAndroid

Fotoaparát v Nexuse 5 bol doteraz jednou zo sporných oblastí tohto smartfónu. Nedá sa povedať, že by bol vyslovene zlý a zhotovoval nekvalitné fotografie, ale ako sme písali aj v našej recenzii, proste to nebolo ono a mnohé iné Android smartfóny ho v tomto smere nechali za sebou. Problémom boli vyblednuté farby, slabší kontrast a tiež jeho pomalosť – dlhšie mu trvalo spustenie aj zaostrenie. Na druhej strane, za istých okolností a pri snahe fotografujúceho sa s ním dali vyhotoviť celkom pekné snímky – napríklad v režime HDR+.

Recenzia Nexus 5

Zdá sa však, že v Google si boli týchto nedostatkov vedomí a počas mesiaca, ktorý prešiel od predstavenia telefónu, usilovne pracovali na zrýchlení fotoaparátu a zvýšení kvality snímkov. Ako uvádza portál theverge.com, Google v pripravovanej aktualizácii Android 4.4.1 popracoval na mnohých detailoch obslužného softvéru fotoaparátu a podarilo sa mu skrátiť čas jeho spustenia a tiež čas uzávierky, čo umožňuje rýchlejšie snímanie. Vylepšené a zrýchlené bolo tiež automatické zaostrovanie, s čím mal Nexus 5 doteraz tiež isté problémy.

Nexus 5 - fotoaparát Android 4.4.1 d

Okrem toho bol vylepšený aj mód snímania HDR+, po novom sa na displeji zobrazuje indikátor progresu, ktorý používateľovi dáva lepšiu predstavu o tom, ako dlho ešte snímanie HDR fotografie potrvá. No a v neposlednom rade, fotografie vyhotovené s novým firmvérom konečne nepôsobia vyblednuto, sú farebne živšie a zlepšilo sa aj vyváženie bielej. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť porovnanie fotografií s novým a starým firmware.

Zdá sa teda, že aktualizácia 4.4.1, ktorá by sa mala objaviť v nasledujúcich dňoch, prinesie podstatné vylepšenie jedného z najslabších miest súčasného etalónu medzi Android smartfónmi. Sami sme zvedaví, ako sa vylepšenie prejaví v praxi a nový firmware fotoaparátu otestujeme ihneď, ako sa dostane na náš redakčný Nexus 5.

Zdroj: androidcentral.comtheverge.com

Náš tip
Recenzia Google Nexus 5

Nexus 5

Android 4.4 KitKat5 palcov
Snapdragon 800, 4-jadrový, 2,3 Ghz 1080 x 1920 pixlov, 445 PPI
2 GB8 Mpix
16/32 GBFull HD, 1080p pri 30 FPS

5.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+