MojAndroid

Nexus 5 patrí síce už medzi staršie kúsky, no stále nepatrí do starého železa a teší sa veľkej obľube, a to nielen zo strany bežných používateľov, ale aj tzv. modderov. Tí si svoje zariadenia vylepšujú rôznymi softvérovými doplnkami, no nájdu sa aj takí, čo zájdu ešte ďalej. Jedným z nich je aj používateľ s prezývkou KApetz2, ktorý dokázal do svojho Nexusu 5 pridať väčšiu internú flash pamäť.

nexus2

Základná doska Nexusu 5 po vybratí eMMC pamäte

KApetz2 svojpomocne zo základnej dosky demontoval pamäťový modul eMMC a nahradil ho 64GB variantom. Nexus 5 sa pritom predával len vo verziách so 16 alebo 32GB internou pamäťou, takže takýto kúsok robí z neho unikát. Postup bol pomerne komplikovaný a bez príslušného hardvérového vybavenia ho nie je možné realizovať. KApetz2 musel tiež upraviť softvér tak, aby vedel rozpoznať novú pamäť. Výhodou toho všetkého nie je len väčšia vnútorná pamäť, ale aj vyššia rýchlosť. Pôvodnú eMMC 4.51 flash pamäť totižto nahradil novší čip eMMC 5.0. Ak chcete vedieť presný postup, ako takáto výmena prebieha pozrite si vlákno XDA fóra, ktoré sa tejto téme venuje.

Náš tip
Nexus 5 upravil tak, aby mal slot pre microSD kartu

 

23.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+