MojAndroid

Po predstavení nového Androidu Marshmallow ostali majitelia Nexusu 4 tak povediac v závese. Pre tento smartfón už Google totižto žiadne aktualizácie nevydá, čo však neznamená, že ho treba hádzať do starého železa. Okolo Nexusu 4 je totižto vybudovaná pomerne silná komunita, ktorá prináša alternatívne ROM a rôzne vylepšenia či módy. Teraz sa k ním pridáva aj Cyanogen s CyanogenModom 13, ktorý na Nexus 4 prináša Android Marshmallow.

CM 13 vo verzii nightly je dostupný pre Nexus 4 (kódové označenie Mako) s veľkosťou 277 MB. Samozrejme, keďže ide o verziu nightly, nemôžete očakávať, že bude všetko fungovať na 100%. Nejaké tie chybičky a horšia stabilita bude pravdepodobne na dennom poriadku, aj keď časom sa určite väčšinu z nich podarí opraviť. Kým však Cyanogen sprístupní stabilnú ROM, budete si musieť vystačiť aj s nightly buildami. Tie stiahnete na oficiálnych stránkach CyanogenModu.

Zdroj: androidpolice

 

22.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+