MojAndroid

Google predstavil okrem tabletu Nexus 10, aj Nexus 4 od spoločnosti LG. Tento nový smartfón Nexus sa vyznačuje okrem kvalitných parametrov a prijateľnej ceny aj možnosťou, ktorá je dlho očakávaná – bezdrôtovým dobíjaním. Funkcia sa volá doslova „Wireless Charging Orb“ a prináša naozaj revolúciu do sveta smartfónov.

Dokovacia stanica na bezdrôtové dobíjanie má tvar polgule, ku ktorej stačí priložiť smartfón a ten sa následne začne dobíjať elektrickou energiou. Je vyhotovená z jemného plastu, ktorý má zabezpečiť ochranu zadného krytu a teda by nemalo dôjsť k poškodeniu zadného krytu Nexus 4 častým používaním doku.

Inšpirácia prišla z Palmu a jeho Touchstone. Okrem už tvaru a spôsobu, je tu aj niekoľko ďalších podobností, ktoré pripomínajú Touchstone. Magnety umiestnené na dokovacej stanici a v Nexus 4 spolupracujú tak, že smartfón Nexus 4 sa z dokovacej stanice neskĺzne  a počas dobíjania pevne drží na doku.

Ďalšou zaujímavou funkciou je možnosť Androidu 4.2, ktorý zabezpečuje funkciu „Daydream“. Táto funkcia umožňuje používateľovi počas nabíjania smartfónu zobrazovať na displeji prístroja napríklad fotografie alebo spravodajstvo z jednotlivých Google kanálov.

Zdroj, foto: The Verge

30.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+